Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Narex na Slovensku zvýšil tržby o 8 procent

Nejširší prodejní a servisní síť i dokonalá znalost potřeb slovenského zákazníka jsou hlavními konkurenčními výhodami českého dodavatele elektronářadí, který je členem holdingu TTS

Své postavení na slovenském trhu si dlouhodobě upevňuje společnost Narex, významný evropský dodavatel elektronářadí pro profesionály. Firma se sídlem v České Lípě v České republice je součástí silného seskupení značek, zastřešených organizací TTS Tooltechnic Systems AG & Co. (TTS) z německého Wendlingenu. Holding s více než 80letou tradicí vyrábí i stroje FESTOOL pro řemeslníky z dřevovýroby a z oblasti automotive. Naproti tomu elektrické ruční nářadí značky NAREX, jejíž historie sahá do roku 1943, je určeno především pro kovovýrobu a montáže.

Informoval o tom prokurista Narexu ing. Viktor Vrabec s tím, že roční obrat českolipské společnosti se stabilně pohybuje kolem 200 milionů korun (7,3 mil. EUR). Narex je čtvrtým největším dodavatelem elektronářadí v Česku. V zahraničí firma realizuje zhruba 17 procent celkových tržeb. Kromě slovenských zákazníků znají stroje NAREX i profesionální uživatelé v Norsku, Rusku, Německu, Maďarsku, ale také třeba v Pobaltí, na Maltě nebo v Argentině.

„Přestože značku NAREX obhospodařujeme celosvětově, Slovensko je pro nás jasně největší i nejperspektivnější vývozní destinací. Zatímco loni jsme zaznamenali 7procentní meziroční nárůst exportu, na slovenském trhu nám obrat vzrostl o 8 procent,“ zdůrazňuje ing. Vrabec. Dodává, že při prosazování svých kvalitních a spolehlivých výrobků v tomto teritoriu má Narex jedinečnou výhodu v nadstandardních vazbách mezi Českou a Slovenskou republikou. Oba trhy mají dlouhou společnou historii a jsou si tedy svým charakterem velmi blízké. Odborníci Narexu tak logicky velmi dobře rozumí i konkrétním potřebám slovenského uživatele.

„Málokdo například ví, že v Česku i na Slovensku dlouhodobě nepoužívanější, dodnes nejoblíbenější a nejpoptávanější úhlová bruska pro průměr kotouče 150 milimetrů je světovým unikátem. Nikde jinde než v těchto dvou zemích se totiž tento specifický typ tak široce nepoužívá,“ vysvětluje prokurista Narexu Viktor Vrabec. Podle něho to jen ukazuje, jak se aktuální potřeby uživatelů odvíjejí od specifického vývoje a tradic řemesel v jednotlivých zemích i jak je důležité těmto tradicím z hlediska dodavatele rozumět.

Konkurenceschopnost svých výrobků Narex pravidelně posiluje důrazem na systematický vývoj a inovace, který neutlumila ani hospodářská recese. V uplynulých pěti letech českolipský dodavatel elektronářadí pro průmysl a řemeslníky na průběžný vývoj a svými zákazníky iniciované úpravy konstrukčních a motorových částí strojů vynaložil několik desítek milionů korun. Zatímco například v roce 2012 firma uvedla na trh 5 novinek, loni to již bylo 14 nových strojů pro kovovýrobu a montáže. Letos v květnu se s nimi mohli seznámit i návštěvníci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Nitře, kterého je společnost Narex z České Lípy tradičním účastníkem.

 
 
Reklama