Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Poslední kolo akce Isover50 ocenilo Multi-komfortní dům

Datum: 9.12.2016  |  Organizace: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER  |  Firemní článek

Vyhlášení závěrečného kola akce Isover50 přineslo dalších pět majitelů kamionu izolace zdarma, mezi nimiž se umístil i Multi-Komfortní dům. Oceněnými stavbami jsou Pasivní rodinný dům Praha – Libuš, Pasivní rodinný dům Stříbrná, Novostavba rodinného domu v Tachově, Pasivní rodinný dům Active Smart a Novostavba rodinného domu Kunštát. Šestým kolem akce Isover50 končí s pozitivní bilancí 30 rozdaných kamionů izolace zdarma.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň

tel.:800 ISOVER (476 837), 494 331 331
e-mail:
web:www.isover.cz  www.isover-akustika.cz  www.isover-vzduchotesnost.cz

V případě projektu pasivního rodinného domu Praha – Libuš zaujal porotce důraz, který majitelé kladli na komfort bydlení. „Dům se vyznačuje velmi nízkou energetickou náročností, v tomto případě 13 kWh/(m2a). Jde o případ tzv. Multi-Komfortního domu, který dbá na hlavní aspekty ovlivňující dobrý pocit z bydlení. Jde především o akustiku, tepelnou pohodu, výměnu vzduchu, nebo bezpečnost při zachování vysoké flexibility designu stavby,“ uvádí Libor Urbášek, člen poroty. Jde tak o pátou stavbu tohoto typu, kterou porota vybrala v rámci akce Isover50.

Stavím dům svých snů v provedení pasivní. A plánuji stavbu z kvalitních materiálů, abych se v domě cítil spokojeně a zdravě. Na trhu je mnoho výrobců různých stavebních materiálů, ale materiál ISOVER považuji za velmi kvalitní. Když jsem se o akci Isover50 dozvěděl, řekl jsem si proč nezkusit štěstí a třeba to vyjde,“ říká Vladimír Mojžíš, jeden z výherců kamionů izolace zdarma. Všechny oceněné stavby za celou dobu konání akce Isover50 mají jedno společné, a tím je velmi nízká energetická náročnost díky správné volbě kvalitní izolace.

Porota složená z odborníků od března 2016 každý měsíc vybírala stavby, které ocenila kamionem izolace zdarma. Mezi kritéria patřilo architektonické řešení, stavebně-technické řešení, kvalita vnitřního prostředí a v neposlední řadě energetická náročnost. Akci Isover50 uspořádala společnost Isover u příležitosti 50. výročí výroby minerálních izolací v Častolovicích. Všech 30 staveb, které byly oceněny kamionem izolace zdarma, ale i mnoho dalších staveb přihlášených do akce, si můžete prohlédnout na webové stránce www.isover50.cz.

Pasivní rodinný dům Praha – Libuš – Multi-Komfortní dům
Pasivní rodinný dům Praha – Libuš – Multi-Komfortní dům
Pasivní rodinný dům Stříbrná
Pasivní rodinný dům Stříbrná
Novostavba rodinného domu v Tachově
Novostavba rodinného domu v Tachově

Pasivní rodinný dům Active Smart
Pasivní rodinný dům Active Smart
Novostavba rodinného domu Kunštát
Novostavba rodinného domu Kunštát

 

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Izolace střechy fasády

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila