Ozeleněná střecha ve škole

Datum: 7.7.2015  |  Organizace: DÖRKEN s.r.o.  |  Firemní článek

DELTA-FLORAXX TOP je opředena množstvím technických předností poskytující zpracovatelům řadu výhod jak při samotném návrhu skladby střechy, tak při vlastním zpracování.


DELTA-FLORAXX TOP se dodává v rolích o šíři 2 metrů a délce 12,5 metru. Pokládka probíhá velmi jednoduše, a tudíž rychle. Filtrační textilie je součástí role. Jedním pracovním krokem tak pokládáme dvě vrstvy najednou. Vrstvu hydroakumulační a filtrační. Pro skladbu ozeleněné střechy však tímto ještě vytváříme vrstvu ochranou a separační. Ochranná a separační vrstva spočívá v tom, že hydroizolační systém je ochráněn před přímým tlakem dalších hmotných vrstev, od kterých je zároveň spolehlivé oddělen. Jediné co musíme učinit je, že na hydroizolační systém před pokládkou DELTA-FLORAXX TOP položíme ochranou geotextilii o minimální hmotnosti 300 g/m2.

Pásy se pokládají na sraz s tím, že filtrační textilie, která je o 10 cm širší, se přes dorazovou spáru jednoduše přeloží. Proti posunu pásu je možné ještě přeloženou filtrační textilii k profilovanému HDPE podkladu přinýtovat pomocí nýtovačky, která je součástí každého balení.

Důležité jsou detaily jako střešní vpusti a místa napojení na přilehlé konstrukce, kde je dobré vzniklou spáru přeložit samostatným páskem filtrační textilie a zabránit tak budoucímu odplavování substrátového násypu.


Pokud při pokládce DELTA-FLORXX TOP prší, voda se okamžitě skrze filtrační textilii dostává do 20 mm oktagonálně tvarovaných nopů a rovnoměrně zatěžuje pás proti případnému posunutí i účinkům větru. Jinak můžeme při pokládce vodu dopravit hadicí nebo použít k zatížení proti účinkům větru obyčejná prkna. Jiné nástrahy, pokud lze vůbec toto slovo použít, na zhotovitele při práci s DELTA-FLORAXX TOP nečekají.

Snímky jsou pořízeny z realizace ozeleněné a zároveň pobytové střechy v Ostopovicích. Pod jejím příkrovem se nachází základní škola. Střecha zde bude využívána zároveň jako pobytová terasa, na kterou bude přístup umožněn krytým točitým schodištěm umístěným při zadním okraji střechy anebo přímo z prostoru školy odsunutím prosklené stěny.

 
V příštím článku se podíváme, jak práce na střeše postoupily a jak vypadá dokončená střešní plocha těsně před začátkem jara.

Realizaci provedla firma Greenville Brno.

 

Datum: 7.7.2015
Organizace: DÖRKEN s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco