Rosení oken je běžný problém, který se dříve nebo později objeví v každé domácnosti. Může být způsobeno několika faktory – příliš vysokou vlhkostí vzduchu, nedostatečným větráním nebo vinou špatné izolace oken.
Ve světě stavebnictví a architektury se začíná prosazovat resysta, inovativní materiál splňující nejnáročnější požadavky na udržitelnost. Základem pro jeho výrobu je odpad z potravinářského průmyslu, konkrétně slupky od rýže, které běžně nemají další využití. Resysta jich obsahuje 60 %, k nim se přidá 22 % kamenných solí a 18 % minerálního oleje. Vznikne tím materiál, který je mimořádně odolný, 100% recyklovatelný, a přitom má příjemný vzhled dřeva.
V úterý 24. října byl slavnostně ukončen projekt realizace energeticky úsporných opatření metodou EPC v pražské fakultní Thomayerově nemocnici. Zateplením obálky vybraných pavilonů nemocnice, výměnou osvětlení a regulací vytápění v místnostech dodavatel garantuje po dobu 5 let úsporu 7,1 milionu korun. Dodavatelem opatření, prováděných za plného provozu, bylo konsorcium společností ENESA z holdingu ČEZ ESCO a Metrostav. Roční výše úspor energie odpovídá 2 500 tunám CO2.
Ve dne neutrální a přírodní vzhled, večer dechberoucí barevné divadlo. V každé denní době je pohled na prosklený objekt lanové dráhy ve slovenské Jasné architektonickým zážitkem. Technologie IZOS Design, která umožňuje vytvořit na skleněném povrchu jakýkoliv originální dekor, dodala fasádě budovy lanovky hloubku i dynamiku.
Nenechte si ujít druhé Wienerberger fórum roku 2023, které se bude konat 9. listopadu ve virtuálním prostoru World of Wienerberger. Přední odborníci z oblasti stavebnictví a architektury zde představí nové možnosti integrovaných fotovoltaických panelů, poradí s odvětráváním šikmé střechy nebo stavbou akustické příčky. Chybět však nebude ani představení novinek společnosti Wienerberger nebo nastínění možností udržitelného rozvoje měst. V neposlední řadě se můžete těšit i na zdicího robota, který se pochlubí prvními ukázkami své práce v terénu.
Profesionálně a precizně realizovaný interiér poznáme nejen podle souladu výrazných stylotvorných prvků, ale zejména podle dotažení základního estetického záměru až do těch nejmenších detailů. V moderně pojatých interiérech představují elegantní skryté podlahové lišty Dorsis Linus právě takový prvek, díky jehož instalaci můžeme dotáhnout estetiku minimalismu do úplné dokonalosti.
Recenzovaný Článek uvádí úvodní informace k návrhu předpjatých lanových sítí podpírajících rozměrné skleněné fasády. Popsány jsou jednotlivé fasádní prvky a příklady významných realizovaných fasád. V přehledu primárních publikací je ukázán vývoj experimentálních a teoretických přístupů k řešení problémů spojených s návrhem těchto konstrukcí (zajištění potřebné tuhosti a únosnosti, rizika spojená se selháním spojení skleněných tabulí s lanovou sítí, kolapsem kotev či ztrátou předpětí lan, dynamické chování při poruchách, výbuších a zemětřesení, vlivy teploty). Podrobněji jsou popsány práce použité v navazující části [31] pro validaci a verifikaci vlastního numerického řešení a parametrické studie těchto fasád.
Moderní interiér, podle dnes preferovaných pravidel minimalismu, charakterizují čisté a prosté linie. Tomuto trendu plně odpovídá řešení dveřních otvorů skrytými zárubněmi, které umožňují dveřím se stěnou přesně lícovat. Navazujícím prvkem je zapuštěná soklová lišta ve zdi, která dotahuje ve spojení se skrytou zárubní minimalistický detail k dokonalosti a zachovává designovou čistotu. Navíc vyniká mnoha praktickými funkcemi.
U významných staveb i u rodinného domu lze pro každou místnost navrhnout nejvhodnější typ zasklení podle individuálních požadavků daných orientací fasády, bezpečností a dalšími parametry. Jak se vyznat v možnostech moderního zasklení nám na veletrhu For Arch vysvětlil Petr Stejskal ze společnosti Heluz Izos.
Sklo se během let vyvinulo v jeden z nejčastěji využívaných materiálů v oblasti stavebnictví a interiérového designu. Jeho flexibilita, odolnost a estetické kvality jsou neobvyklé a poskytují téměř nekonečné možnosti pro kreativní inovace. Mimořádným příkladem jsou ornamentní skla IZOS, která nejenže plní svou funkci, ale současně představují významnou uměleckou hodnotu.
Izolační bezpečnostní sklo hraje klíčovou roli ve světě stavebnictví, ale prozatím je podceňovaným prvkem při výběru oken či dveří. Za našimi hranicemi například v Německu, Rakousku či Švýcarsku se stalo nezbytnou součástí moderních staveb jako efektivní bariéra před vniknutím zlodějů a vandalů. Přispívá k ochraně nás, našeho majetku a rovněž může zabránit poranění v případě rozbití skla. Dopřejte si klid na duši díky bezpečnostnímu zasklení IZOS Protect.
Výměna starých oken za nová se řadí mezi jedny z nejtěžších a finančně nejnáročnějších rozhodnutí při rekonstrukci bydlení. Přitom již velmi brzy přináší významný estetický i finanční efekt. Je však důležité věnovat správnému výběru otvorových výplní pozornost a nenechat se zlákat na první „výhodnou“ nabídku. Proto by výběru oken a jejich následné montáži měla být věnována velká pozornost.
Pouze 2 ze 100 obyvatel České republiky v současné době bydlí v půdním prostoru. Nevyužitých půd je přitom daleko více, čtvrtina českých domácností přiznává, že má k dispozici půdní prostor, ale nevyužívá jej. Hlavními překážkami pro přestavbu půdy jsou vysoké náklady a obavy z nekomfortní teploty. Pouhá 4 % obyvatel ČR přitom připouštějí, že již v minulosti využila pro rekonstrukci některý z vládních dotačních programů.