Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Už nenatírejte!

Chcete příštích 40 let prožít bez starání se o žlaby, svody a krytinu na svém domě, bez opakovaného natírání nebo dokonce výměny prorezlých či popraskaných okapů? Švédský pozinkovaný plech Lindab je po pasivaci již ve výrobě opatřený základním nátěrem a finální barevnou povrchovou vrstvou HB Polyester.

Přejete si, aby za vás 30 let platil případné opravy střechy a okapů někdo jiný? Naše doporučení není prodat dům, sbalit batoh a jít objímat stromy, naopak rada zní, dopřejte sobě i domu to nejlepší a ušetřete si starosti, čas i peníze.

Neusněte na vavřínech a při rekonstrukci nebo nové výstavbě se zajímejte o trendy, vlastnosti i záruky. Současná doba fandí všemu, co nám dokáže ušetřit čas, peníze, námahu i starosti. Materiály jsou odolnější, pevnější, snazší na používání či montáž a s minimálními nároky na péči. Původem švédská firma LINDAB patří k největším výrobcům bezúdržbových materiálů z kvalitního švédského pozinkovaného plechu, který je po pasivaci již ve výrobě opatřený základním nátěrem a finální barevnou povrchovou vrstvou HB Polyester.

Lehké střešní krytiny, okapy, trapézové plechy, falcovanou krytinu, bezpečnostní prvky střech a další produkty skandinávské firmy LINDAB se vyrábí z nejkvalitnějšího švédského ocelového plechu s bezúdržbovou povrchovou úpravou. Výrobní závod i sklady se nachází v Čechách v Praze a na Moravě v Hustopečích, výrobky jsou tedy snadno a rychle dostupné. Vybírat můžete ze dvou desítek barev a odstínů, včetně metalických nebo atraktivního odstínu mědi

Videonávod "Jak si namontovat okap"

lindab drainline

Volba na celý život

Prokázaná životnost falcované i profilované krytiny a okapových systémů Lindab z pozinkované oceli je minimálně 40let v závislosti na podmínkách jakým je vystavena, a to bez nutnosti natírání nebo jiné zvláštní údržby. Garantovaná záruka od výrobce je 15 let na krytinu s ochrannou vrstvou Polyester 25µm a 30 let na okapový systém a krytiny s povrchem HB Polyester 50µm.

Falcová krytina Lindab Seamline

je neobyčejně flexibilní a dává tak architektům absolutní volnost. Lze jí ohýbat a překládat, kopíruje všechny tvary a úhly střešních rovin se sklonem již od 3,6°, využívá se dokonce i na opláštění stěn a fasád. Hodí se do extrémních klimatických podmínek hor i pro moderní městskou architekturu. Nabízí výběr z 15 barev a životnost nejméně 40 let bez nutnosti natírání nebo jiné zvláštní údržby.

Okap na míru

Nejsnadnější a nejméně problematické na montáž jsou tzv. stavebnicové okapové systémy fungující na principu spojek (např. LindabRainline), které řeší problém dilatace (teplotní roztažnost) a zároveň umožňují okapový systém opakovaně demontovat.

Nabídka švédské společnosti Lindab představuje 5 různých typů profilovaných lehkých střešních krytin ve více jak 25 různých barevných odstínech a povrchových úpravách mat, polomat a lesk – Lindab Ideal, Mega, Toplin a nová malometrážní Roca s minerálními zrny. Posledním

typem krytiny jsou šablony Goodlock s unikátním zámkovým kotvením a nejvyšší vlnou na trhu 48 mm, která je určena pro náročné zákazníky vyžadující esteticky dokonalé řešení pro svůj dům. Na montáž střešního systému Lindab pro středně velký rodinný dům stačí několik dnů.

Technický popis materiálu:

Žárově pozinkovaný ocelový plech o tloušťce 0,5 - 0,7 mm je chráněn základní ochrannou a finální vrstvou Polyesteru (25µm), matný polyester (30 µm), nebo HB Polyesteru (50µm), který je nanášen již při výrobě svitků, nikoliv dodatečně na hotové výrobky!

Použitý materiál výborným způsobem kombinuje pevnost, houževnatost a tepelnou stabilitu oceli a rezistenci proti korozi a barevnou stálost ochranné vrstvy Polyester. Díky tomu dokáže po několik generací odolávat náročným klimatickým podmínkám bez nutnosti natírání nebo jiné zvláštní údržby. Výrobce uvádí životnost nejméně 40 let s garancí 15 až 30 let podle typu povrchu.

Fotogalerie - montáž okapového systému LindabRainline krok za krokem
Lindab střešní krytiny
logo Lindab střešní krytiny

Lindab je mezinárodní skupina se sídlem ve Švédsku, která vyvíjí, vyrábí a prodává výrobky pro stavebnictví z ocelového plechu: lehké střešní krytiny, okapové systémy, bezpečnostní prvky střech, trapézové plechy, systémy pro opláštění budov a konstrukční ...