Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Novinky v krytinách i fotovoltaice na únorových veletrzích STŘECHY PRAHA A SOLAR PRAHA

24. ročník veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 9.–11. 2. 2023 na výstavišti v Praze Letňanech, nabídne mnoho aktuálních témat. Veletrh se uskuteční v souběhu s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí.

Hlavním tématem veletrhu je pojetí střechy jako zdroje energie. Otázky, jak co nejefektivněji využít obnovitelné zdroje energie a jak zvýšit energetickou soběstačnost, se budou prolínat napříč veletržním děním. Proto je jedním z hlavních partnerů Raiffeisenbank, která podporuje a financuje investice do udržitelnosti a energetických úspor.

Rychlý nárůst cen elektrické energie a současné dotační pobídky způsobily raketový růst počtu instalací střešních fotovoltaických elektráren. Vystavovatelé představí, kromě novinek ve střešních materiálech, i nové technologie a systémová řešení vedoucí k úsporám energií.
Novinky a zajímavosti na veletrhu

Česká společnost Nebesys představí unikátní transparentní střešní systém. Jedná se o první systém na světě, který dokáže proměnit šikmou střechu v kompaktní průhlednou plochu s panoramatickým výhledem do exteriéru, a díky tomu zajišťuje nadstandardní prosvětlení interiéru.
Novinkou Malina Group je program „Šetřete za energie hned“. Po objednání fotovoltaiky a podpisu smlouvy to pro klienta znamená, že po dobu, než začne jeho vlastní solární elektrárna vyrábět energii a jeho účty za energie klesat, bude každý měsíc na klientův účet posílat peníze za nevyrobenou energii Malina Group.

Společnost Satjam má připravenu řadu novinek: Okapový systém SATJAM Kwadra s hranatým tvarem, dále původně maloformátovou krytinu Taurus v prodloužené velkoformátové verzi SATJAM Taurus Maxx, inovace maloformátové krytiny SATJAM Taurus Modul nebo šablonu SATJAM Rombo Metalic. Společnost na svém stánku pořádá i soutěž o střechu zdarma.


Firma Schlieger nabídne nejúčinnější FVE panely s výkonem 550 Wp – jediné bezrámové fotovoltaické panely na českém trhu. Disponují triple-cell technologií o výkonu 550 Wp a fungují i při částečném zastínění. Dokážou generovat o 6–15 % více elektrické energie než běžné panely s rámem o stejném výkonu. K vidění budou též všechny komponenty pro domácí solární elektrárny včetně baterií, střídačů nebo nabíjecích stanic. A též nejtišší tepelná čerpadla typu vzduch-voda SCHLIEGER PREMIUM.

Na stánku Tondach návštěvníci uvidí fotovoltaické moduly, které získaly 2. místo v ekologické soutěži E.ON Energy Globe. Fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile se liší od klasických solárních panelů především tím, že nejsou instalovány nad střešní krytinu, ale jsou instalovány mezi střešní krytinu. Že jsou na střeše skutečně nenápadné a nenarušují tak celkový vzhled střechy bude vidět na vystavené modelové stříšce. Další novinkou bude nová černá engoba s obchodním názvem grafen.

Přijďte si novinky prohlédnout a načerpat potřebné informace o trendech v oboru!

www.strechy-praha.cz


Střechy Praha s.r.o.
logo Střechy Praha s.r.o.

Pořadatel souboru veletrhů - Střechy Praha (materiály a služby pro stavbu a renovaci střech), Solar Praha (obnovitelné zdroje a úspory energií), Řemeslo Praha (řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků) a Festivalu dřeva a nářadí.