Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Skleněná fasáda od Guardian Glass v prvním hotelu Courtyard by Marriott v Rumunsku

Sklo od společnosti Guardian Glass nalezneme v prvním hotelu Courtyard by Marriott v Rumunsku, který byl oficiálně otevřen na jaře 2019 v Bukurešti.


Architekt: Cumulus Architectur. Zpracovatel skla: Delta Glass SRL, Buchares. Montáž: Metalplast Construct SRL, Bucharest. Fotografie: Arthur Tintu

Čtyřhvězdičkový hotel se 14 patry nabízí 259 pokojů, 7 konferenčních místností, restauraci, nonstop obchod a fitness centrum. Hotel je vzhledem ke svému umístění v obchodní části Bukurešti obklopen řadou kancelářských budov a jeho přízemí je tvořeno nápadným architektonickým prvkem.

Architekti ze studia Cumulus kreativně zkombinovali dva typy skla. Díky tomu dosáhli ideálního povrchu fasády, rozměrů a souběžně vytvořili nápadné kontrasty. Fasáda ztělesňuje chaos a zároveň pořádek, živost i nehybnost a hladký povrch se střídá se zaoblením.

„Pro jasné vyjádření vztahu mezi vnitřním a venkovním prostředím jsme potřebovali velkou skleněnou fasádu, která by pokryla plochu přízemí i prvního patra. Prosklené skleněné tabule takových rozměrů představovaly výzvu z technického hlediska: od dopravy po montáž a upevnění. Pomocí Guardian Glass se nám podařilo bez problémů pokrýt vertikální rozměry od 5 metrů v přízemí až po 6 metrů pro první patro, aniž by bylo nutné provést jakékoliv horizontální rozdělení,“ uvedla Ivona Amariței, architektka ze studia Cumulus.

Sklo zajišťující soukromí i dobrou viditelnost, když je potřeba

V přízemí, kde se nachází recepce a restaurace, je výhled zcela otevřen zvenčí díky antireflexnímu sklu Guardian Clarity s efektem „téměř neviditelného skla“ s vysokým stupněm průhlednosti a jasnosti, čímž se maximalizuje viditelnost a minimalizuje odraz světla.

V prvním patře s konferenčními místnostmi architekti zvolili sklo s kontrolou slunečního záření Guardian SunGuard HD Diamond 66. Sklo se podobá diamantu a poskytuje dostatečné soukromí, zároveň umožňuje dobrý výhled do okolí z nitra budovy.

„Využili jsme vlastnosti skla Guardian Glass, abychom nastolili ideální rovnováhu mezi propojením s okolím a zachováním soukromí, přičemž obě patra vyžadují odlišné podmínky. V přízemí je použito absolutně průhledné sklo s nulovým odrazem, což činí prostor přístupný a provázaný s vnějším světem. Naopak v prvním patře s konferenčními místnostmi jsme použili sklo se silným zrcadlovým koeficientem, které současně umožňuje dobrý výhled zevnitř ven, ale ne naopak,“ dodala Ivona Amariței, architektka ze studia Cumulus.

Guardian Clarity antireflexní sklo – umožňuje pronikání velkého množství světla, snižuje odrazivost a má vynikající optické vlastnosti. Sklo je ideální pro architektonické projekty, kde je žádoucí vysoká průhlednost a zároveň snížená odrazivost a oslnění. Ve srovnání se standardním sklem Guardian Clarity snižuje odrazivost z 8 % na při-bližně 0, 7 %, zatímco zvyšuje propustnost světla z 90 % na 98 %.

Guardian SunGuard® HD Diamond 66 – sklo s kontrolou slunečního záření a vysokou odolností

SunGuard HD Diamond 66 pomáhá vytvořit odvážnější architektonické projekty bez omezení přenosu přirozeného světla a zkreslení barev. Optická neutralita barev a energetický výkon jsou klíčovými vlastnostmi tohoto skla, které pomáhá vytvářet pohodlnější budovy se svěžími, moderními fasádami.

Guardian
logo Guardian

Sklo firmy Guardian zdobí výjimečné stavby, včetně nejvyšší budovy světa Burj Chalífa, inspiruje design hledící do budoucna a renomovaní světoví architekti je používají k vytváření ikonických staveb.

 
 
Reklama