Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Skla od společnosti Guardian Glass získala bronzovou certifikaci Cradle to Cradle

Společnost Guardian Glass získala bronzovou certifikaci Cradle to Cradle pro tři ze svých produktových skupin – plavené sklo, sklo s povlakem a vrstvené sklo – vyráběné v osmi evropských závodech.

Produktový standard Cradle to Cradle Certified™ (C2C) je celosvětově uznávaná metodologie používaná k neustálému vyhodnocování udržitelnosti výroby a produktů. Představuje nástroj pro sklářský průmysl v reakci na výzvy cirkulární ekonomiky. Certifikace hodnotí produkty napříč pěti kategoriemi od lidského zdraví po životní prostředí. Její zisk je podmíněn vzestupnou úrovní hodnocení a po dvou letech se vždy vyžaduje obnova. Se vzrůstající úrovní certifikace jsou kladeny stále přísnější požadavky v pěti následujících kategoriích:

Výhody nákupu produktů s C2C certifikací

Designéři produktů, výrobci a značky po celém světě spoléhají na produktový standard Cradle to Cradle Certified™ jako způsob, který přemění dosavadní navrhování a výrobu produktů s příznivým dopadem na planetu a její obyvatele. Rostoucí počet organizací a standardů udržitelnosti, jako jsou LEED a BREEAM, nyní uznává certifikaci produktů Cradle to Cradle Certified™ jako preferované označení, které dopomůže k přijímání odpovědnějších rozhodnutí o nákupu.

Získání bronzové certifikace pro výrobky z plaveného, povlakovaného a vrstveného skla znamená pro Guardian Glass důležitý krok ke skloubení výrobních procesů s vizí společnosti „pomáhat lidem zlepšovat jejich životy poskytováním produktů a služeb které ocení více, než jiné alternativy a zároveň tím přispějí k šetrnému nakládání se zdroji.“ Vize zahrnuje nejen energeticky úspornou výrobu skla a skleněných výrobků, ale také zvýšený komfort uživatelů budov.

Guardian
logo Guardian

Sklo firmy Guardian zdobí výjimečné stavby, včetně nejvyšší budovy světa Burj Chalífa, inspiruje design hledící do budoucna a renomovaní světoví architekti je používají k vytváření ikonických staveb.

 
 
Reklama