Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Treláže z materiálu WoodPlastic zdobí nový rezidenční objekt v Bratislavě

Na 6 000 bezúdržbových lamel z kompozitu dřeva a polymeru od české společnosti WPC – WoodPlastic dominuje atraktivnímu vzhledu nového luxusního domu v Bratislavě. Objekt získal cenu CE ZA AR 2019.


Foto - Martin Matula

Na 6 000 unikátních bezúdržbových lamel z kompozitu dřeva a polymeru od české společnosti WPC – WoodPlastic dominuje atraktivnímu vzhledu nového luxusního domu v Bratislavě. Objekt získal prestižní Cenu slovenské komory architektů CE ZA AR 2019 v kategorii bytových domů.

Lodžie, balkóny a terasy první fáze dokončené části projektu bytového komplexu NIDO ve slovenské metropoli byly osazeny unikátními, na míru vyrobenými lamelami z produkce WPC – WoodPlastic.

Vertikálně umístěné lamely zásadním způsobem spoluurčují moderní vzhled objektu, pro nějž je charakteristická vzdušnost a vzájemná dynamika jednotlivých prvků. Subtilně působící ozdobná treláž z elegantního stavebního doplňku přitom plní jak dekorativní, tak i čistě funkční roli.

Rezidenční budova v atraktivní lokalitě kombinuje střechu osázenou zelení a bílou fasádu se šedou konstrukcí balkónů opatřených lamelami o rozměrech 50 x 50 x 2700 mm ve světlé barvě Cedar. Ty jsou usazené do konstrukce atypických vložek, vytvořených na míru.

Čistě praktická funkce efektního trelážového obložení spočívá ve schopnosti lamel regulovat přístup slunečního svitu a tepla do 2,5 metru vysokých oken všech 114 bytových jednotek objektu. Treláž zároveň zajišťuje na každé z rozlehlých teras příjemné soukromí.


WPC - Woodplastic a.s.
logo WPC - Woodplastic a.s.

WPC - WoodPlastic je český výrobce a dodavatel originálních teras, plotů a obkladů řady Terafest® z kompozitu dřeva a vysokohustotního polyethylenu. Je vlastníkem licence na americkou laserovou technologii Strandex, kterou dále vylepšuje. Díky tomu ...

 
 
Reklama