První místo v soutěži o stavební výrobek roku získala společnost Baumit

Datum: 14.4.2017 02:00  |  Organizace: Baumit, spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Nejvyšší ocenění soutěže Známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2017 získala společnost Baumit za výrobek Baumit Resolution .

Baumit, spol. s r.o.
Průmyslová 1841
250 01 Brandýs nad Labem

tel.:800 100 540, 326 900 400
e-mail:
web:www.baumit.cz
Baumit Resolution je vnější tepelně izolační kompozitní systém s izolačními deskami na bázi fenolické pěny (PF) oboustranně kašírované šedým polystyrenem s mimořádnou paropropustností.

Cena byla společnosti Baumit udělena za inovativní přístup vedoucí ke zjednodušení postupu provádění při současném navýšení bezpečnosti a spolehlivosti systému s možností využití tuzemských komponentů.

Baumit Resolution je vnější tepelně izolační kompozitní systém s izolačními deskami na bázi fenolické pěny (PF) oboustranně kašírované šedým polystyrenem s mimořádnou paropropustností. Díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem dosahuje menších tlouštěk celkové skladby zateplovacího systému.

„Známka kvality a 1. místo v soutěži je uznáním neustálému vývoji a práci na produktech a systémech společnosti, které již v loňském roce ocenilo ministerstvo průmyslu a obchodu při jmenování firmy Baumit jako Nejlepšího výrobce stavebnin roku 2016. Ocenění vnímám také jako naplnění motta firmy Baumit Nápady s budoucností. Výrobek Baumit Resolution má jedinečný nápad a má také budoucnost při výstavbě pasivních domů a domů s velmi nízkou energetickou náročností,“ říká Ing. Jakub Moc, marketingový ředitel společnosti Baumit, který společně s Ing. Martinem Omelkou, vedoucím technického úseku, cenu převzal.

Ing. Jakub Moc a Ing. Martin Omelka při převzetí nejvyššího ocenění soutěže Známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2017 za výrobek Baumit Resolution
Ing. Jakub Moc a Ing. Martin Omelka při převzetí nejvyššího ocenění soutěže Známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2017 za výrobek Baumit Resolution
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Specialisté na střechy se opět sešli v Letňanech

17.3.2018 | Vlastimil Růžička, redakce
Společnost A.W.A.L zabývající se stavební fyzikou a stavebními izolacemi pořádala již 19. ročník konference, tentokrát na téma Provozní střešní pláště a další problematika plochých střech. Do tématu se kromě klasické patologie zahrnují i poruchy plochých střešních plášťů, včetně ukázek pozitivních příkladů technických řešení a jejich použití v konstrukční praxi.

Posúdenie vplyvu objemovej hmotnosti na bezplameňové horenie celulóznej izolácie

12.2.2018 | Ing. Peter Rantuch, PhD., Ing. Jozef Martinka, PhD., prof. Ing. Karol Balog, PhD., Ing. Hana Kobetičová, Slovenská technická univerzita v Bratislave a Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave, Ústav integrovanej bezpečnosti, Trnava
Celulózna izolácia patrí medzi menšinové typy tepelno-izolačných materiálov, ktorých použitie však v posledných rokoch výrazne narastá. Cieľom príspevku je posúdenie vplyvu jej objemovej hmotnosti na procesy tlenia a žeravenia. Ako iniciátor bol použitý odporový drôt. Okrem vizuálneho pozorovania bola zaznamenávaná taktiež koncentrácia oxidov uhlíka a optická hustota dymu. Výsledky boli vyhodnotené formou grafov a tabuliek.

Polemika o vymezení ploch na střechách s vhodnou ochranou proti pádu

10.2.2018 | Vlastimil Růžička, redakce
Nařízení vlády ČR č. 362/2005 Sb. o bližších požadavcích na bezpečnost a ochranu zdraví při práci na pracovištích s nebezpečím pádu vyvolalo polemiku, kterou si vám dovolujeme představit: názory tří odborníků na střechy a bezpečnost práce.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco