Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

PackWall: Cenově příznivá náhrada desek OSB

Datum: 11.9.2018  |  Organizace: FLEXIBAU, s.r.o.  |  Firemní článek

Česká společnost Flexibau se svým výrobním závodem v Milevsku v Jižních Čechách uvedla na trh pod značkou PackWall plnohodnotnou alternativu běžně používaných deskových materiálů OSB.

FLEXIBAU, s.r.o.
Na Poříčí 1079/3a
11000 Praha 1 - Nové Město

tel.:(+420) 724 929 498, 225 391 300
e-mail:
web:www.packwall.cz

Zcela ekologický deskový produkt z druhotné suroviny vzniká z recyklovaných obalů od mléka, džusů, kefírů apod. Jedná se v podstatě o kompozit, složený z celulózy, polyetylenu a hliníku (všechno součásti/vrstvy potravinářských obalů), které se pod vysokou teplotou zalisují mezi dvě papírové plochy. Na začátku celého procesu je všemi dobře známý sběr nápojových kartonů do kontejnerových nádob v našich obcích a městech. Kartony jsou následně ve výše zmíněném závodě Flexibau rozdrceny, vzniklá směs zalisována do desek a ty následně nařezány na příslušné formáty. Výsledkem je konstrukční deska PACKWALL basic nebo s průhledným povrchem pohledová deska PACKWALL design, obě v řadě výrobních modifikacích (s několika typy hran, ultra hladkým povrchem, oboustrannou pohledovostí aj.). Ve stavebnictví se používají během suché výstavby domů a bytů – k tvorbě obvodových stěn, příček, podlah, kleneb, střešních plášťů, záklopů podkroví, podhledů, sendvičových panelů, stavebních ohrad, bednění, atd. V truhlářském průmyslu k výrobě nábytku, pracovních desek, designových prvků a obkladů.

Deska PACKWALL BASIC
Konstrukční deska PACKWALL BASIC
Deska PACKWALL DESIGN
Desku PACKWALL DESIGN kromě příček využijete také k výrobě nábytku, pracovních desek, designových prvků a obkladů

Vedle ekologické povahy materiálu je potřeba zmínit, že cena 1m2 desky PackWall je zpravidla o 30 % příznivější než cena OSB desek běžně dostupných na trhu.

PackWall je prvotřídní deskový materiál z recyklované suroviny

  • nasákavost < 2%
  • prodyšnost µ=111
  • mechanická odolnost a tvarová stálost
  • útlum hluku Rw=31 dB
  • zdravotně nezávadný (atest)
Rozestavěný dům
Rozestavěný dům
Zabudování ve stavbě
Zabudování ve stavbě

Více na www.packwall.cz.

packwall flexibau
 

Datum: 11.9.2018
Organizace: FLEXIBAU, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích