Nová centrála skupiny Saint-Gobain v ČR

Datum: 26.11.2017  |  Organizace: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.  |  Firemní článek

Část skupiny Saint-Gobain v ČR a celé její vedení se v průběhu dubna a května letošního roku přestěhuje do nových kancelářských prostor. V této souvislosti také dojde ke změně sídla společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., jejichž divizí Rigips, Isover, Ecophon a Abrasives se stěhování týká. Další společností, která pod křídly skupiny Saint-Gobain v ČR působí a jejíž vedení se do nových prostor přesune SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o.


Nové kancelářské prostory skupiny Saint-Gobain se nachází ve zcela nové, moderní a unikátní kancelářské budově DOCK2, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Unikátní kaskádovitá budova ve tvaru „V“ pokrytá zelení a s terasami směřujícími k vodní ploše navazuje na úspěšně dokončené kanceláře DOCK 01 a bude usilovat o získání prestižní certifikace dlouhodobě udržitelných projektů LEED Gold.


Budova vyrostla nedaleko Libeňského mostu v ulici Smrčkova. Investorem je společnost Crestyl, projekt připravila architektonická kancelář Schindler Seko architekti, generálním dodavatelem stavby byla společnost GEMO Olomouc a Skupina Saint-Gobain v ní obsadí 3. a 4. podlaží o celkové výměře 2100 m2, zázemí zde nalezne více než 100 zaměstnanců. K dispozici bude 40 parkovacích míst v podzemních garážích.

Nové kanceláře, ale i celá budova DOCK, jsou důkazem toho, že skupina Saint-Gobain je jednou z nejvíce inovativních firem světa. Na výstavbu budovy byly použity moderní stavební materiály přednostně z portfolia Saint-Gobain. Fasáda je vyrobena ze skel Glassolutions, jsou zde použity izolace Isover, vnitřní prostor je konstruován ze sádrokartonů Rigips, fasády, omítky a podlahy z materiálů Weber a Adfors, stropy akusticky vylepší podhledy Rigips a Ecophon.

Samotné kanceláře budou splňovat náročné požadavky na šetrné a zdravé vnitřní prostředí, úsporný provoz a energetickou efektivitu. Všechny materiály použité v konstrukcích zajišťují skvělé parametry teplené pohody, akustického komfortu, čistého vzduchu a dostatku denního světla a jsou tak ukázkou aktuálních trendů ve stavebnictví. Jsou unikátní referencí pro další investory a nájemce kancelářských prostor. Jednoduše ukazují to, jak mají dnes vypadat moderní kancelářské prostory.
 

Datum: 26.11.2017
Organizace: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Aktuálně

10. ročník soutěže
E.ON Energy Globe

Soutěž nejlepších projektů, jež šetří energii a přírodu.
přihlášky do 15.5.2018

Doporučujeme

logo KM BETA logo KINGSPAN

Spolupracujeme

logo Stavební veletrhy Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVačkové spínače na míruProč vytápět elektrickými radiátory?Jak v létě zalévat zahradu? Zavlažujte zahrádku kvalitní vodou z čistírny STMHModerní bydlení v panelovém bytě: Plánování a průběh přestavby (1. díl)