Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT nabídne informace o studiu i soutěž pro středoškoláky Hala roku Junior

Datum: 16.1.2019  |  Organizace: Fakulta stavební ČVUT  |  Firemní článek

Zájemci o studium na Fakultě stavební ČVUT mohou v lednu vybírat ze dvou termínů, kdy navštíví Den otevřených dveří. V pátek 25. i v sobotu 26. ledna je pro ně připraveno od 9.30 do 15.00 hodin seznámení se studijními programy, podmínkami přijímacího řízení i možnostmi přípravných kurzů.


V areálu fakulty pak budou probíhat prezentace všech bakalářských studijních programů i s řadou ukázek. V sobotu se návštěvníci mohou podívat na finále soutěže Hala roku Junior, při níž týmy středoškoláků zatěžují modely konstrukcí až do jejich zhroucení. Studenti se tak učí citu pro statiku i konstrukci.

Chceme, aby Den otevřených dveří umožnil návštěvníkům udělat si celkovou představu o studiu u nás i o jednotlivých programech. Sobotním termínem vycházíme vstříc i rodičům studentů, rádi přivítáme i jejich mladší sourozence zvědavé na prostory i atmosféru fakulty. V sobotu se návštěvníci mohou těšit na dvanáctý ročník soutěže Hala roku Junior. V ní týmy středoškoláků zápolí v zatěžování modelů – v kategorii A soutěží s modely postavenými doma, v kategorii B s modely, které budou od rána připravovat přímo zde na fakultě. Určitě bude co k vidění pro studenty i jejich rodiče,“ říká doc. Zuzana Pešková, proděkanka pro pedagogickou činnost na Fakultě stavební ČVUT.

Po oba dny budou pro zájemce nachystány bloky s informacemi o studiu, prezentace představující studijní programy, budou se moci podívat do specializovaných laboratoří atd.

V sobotu bude kromě Dne otevřených dveří probíhat i finále soutěže Hala roku Junior. V letošním, už dvanáctém ročníku, je úkolem studentů v kategorii A navrhnout a zhotovit model rozhledny s vyhlídkovou plošinou. Na vyhlídkovou plošinu pak budou soutěžící umisťovat zatěžovací destičky, a to až do zborcení konstrukce rozhledny. Zadání kategorie B dostanou studenti až na místě přímo v den soutěže.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice, bude probíhat v pátek a v sobotu 25. a 26. ledna od 9.30 hodin. Podrobnější informace jsou k dispozici na www.fsv.cvut.cz.

 

Datum: 16.1.2019
Organizace: Fakulta stavební ČVUTSdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

Aktuálně

11. ročník soutěže E.ON Energy Globe
Oceňujeme ty nejzajímavější projekty a nápady v oblasti ekologie, inovací a energetických úspor z celé České republiky.
Přihlaste svůj projekt do soutěže zdarma i vy!
Registrace probíhá do 30. 4. 2019.
Přihlaste svůj projekt
Tabulky a výpočty

Doporučujeme

Spolupracujeme

logo Stavební veletrh Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI