Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Společnost Wienerberger podporuje Ukrajinu

Wienerberger podporuje osoby zasažené konfliktem již nyní, a to formou darů, finanční pomocí i osobním angažmá našich kolegů zejména v sousedících zemích – v Polsku, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku.

Svět v současné době šokovaně sleduje rusko-ukrajinský konflikt. V těchto krušných chvílích je pro společnost Wienerberger nejvyšší prioritou společenská odpovědnost a postiženým lidem poskytnout rychlou a cílenou pomoc. Vedle naléhavě potřebné okamžité pomoci plánuje společnost Wienerberger také svými produkty podpořit rychlou obnovu infrastruktury a zajištění bezpečného domova pro lidi v postižených regionech.

„Rádi bychom všem pozůstalým vyjádřili hlubokou soustrast. Co nejrychlejší pomoc prchajícím a trpícím lidem je pro nás samozřejmostí. Důsledky konfliktu nás hluboce zasahují a jako zodpovědná firma chceme i my pomoci. V této chvíli jde především o to zajistit pro lidi, kteří přišli o svůj domov, to nejnutnější a alespoň jim poskytnout bezpečné místo, kam složit hlavu,“ říká předseda správní rady Heimo Scheuch.

Aktuálně už naši zaměstnanci a vedení divizí Wienerberger Building Solutions a Wienerberger Piping Solutions v Polsku, Maďarsku a Rumunsku učinili první kroky k tomu, aby mohli lidem přicházejícím na hranice jejich zemí nabídnout pomoc a podporu. Jde především o aktivity ve výrobních závodech, které se soustředí v první řadě na renovaci, úpravy a zařízení ubytovacích kapacit, abychom těmto lidem poskytli střechu nad hlavou, zboží základní potřeby a léky. Mnozí zaměstnanci nabídli ubytování i u sebe doma. Kromě toho se přímo na místě v daných závodech vyčleňují finanční prostředky, ze kterých se nakoupí potřebné zboží a vybavení. Centrála společnosti Wienerberger je v neustálém kontaktu se všemi zeměmi, ve kterých působíme, a koordinuje další aktivity a opatření, abychom v této náročné době dokázali lidem na Ukrajině pomoci.

Heimo Scheuch k tomu dodává: „Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům a kolegům, kteří se v této náročné době snaží pomoci lidem z Ukrajiny i přímo na Ukrajině. Právě tato rychlá pomoc lidem v současné krizi může hodně pomoci. Kromě okamžité prvotní pomoci se společnost Wienerberger chystá proaktivně podílet také na budoucí fázi organizované obnovy.“


Wienerberger s.r.o.
logo Wienerberger s.r.o.

Skupina Wienerberger AG představuje největšího světového výrobce cihel Porotherm a současně lídra v produkci pálené střešní krytiny Tondach v Evropě. V roce 2019 společnost Wienerberger oslavila 200 let výročí od svého založení. V ČR působí společnost ...

 
 
Reklama