Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

EET pro řemeslníky nabírá zpoždění

Datum: 19.4.2019 2:46  |  Autor: redakce

Od června 2019 měli své tržby elektronicky evidovat také řemeslníci. Zatím se tak ale nestalo.

Od června 2019 měli své tržby elektronicky evidovat také řemeslníci. Zatím se tak ale nestalo. Takzvanou třetí a čtvrtou vlnu EET nejprve zastavil Ústavní soud, nyní přijetí novely, která má na výtky soudců reagovat, brzdí opozice. Třetí a čtvrtá vlna EET odstartuje sedm měsíců poté, co novelu podepíše prezident Miloš Zeman.

Mezi hlavními změnami v EET je i limit 600 000/rok

Podporu má například snížení nákladů spojené s EET především těm, pro něž je podnikání jen občasným zdrojem přivýdělku. Podnikatelé, kteří za rok utrží nejvýše 600 tisíc Kč v hotovosti a zároveň nezaměstnávají více než 2 pracovníky, si budou moci vybrat, jestli budou tržby evidovat elektronicky, nebo v takzvaném off-line režimu. MF ČR původně navrhovalo hranici tržeb pouze 200 tisíc Kč/rok.

Budoucí ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček připouští, že nejmenším živnostníkům změna příliš nepomůže. Stejně jako dnes budou muset shromažďovat účtenky, jen je finančnímu úřadu nebudou posílat jednou ročně, ale každé čtvrtletí. "Podle mého názoru té práce nebudou mít méně," říká Havlíček.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Archeopark Pavlov – výjimečná architektura s mnoha prestižními cenami

24.5.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Unikátní koncept muzea Archeopark Pavlov, kde se na 500 m2 odehrává kus opravdu zajímavé a výjimečné architektury. Vše podstatné je ukryté pod zemí, v labyrintu evokujícím jeskynní chodby. Prvky vystupující z terénu svými bílými monumentálními těly svítí do krajiny, stejně jako okolní skalní masívy.
Cílené zneužívání známého názvu firmy v názvu konkurenčního produktu je trestné, ilustrační foto redakce

Češi zaměňují názvy produktů za značky. Nejčastěji v oblasti stavebnictví

19.5. 1:04   České firmy se potýkají s neznalostí zákazníků, kteří poptávají jejich produkty pod názvem konkurence. V případě, že používá k označení produktu název cizí značky spotřebitel, k žádnému porušení zákona nedochází. více >>>

Výběrové řízení na přístavbu originální dřevostavby

26.4. 04:00   Přístavba sociálního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM. Projekt originální atypické dřevostavby oceněn cenou Young Architect Award. Přihlaste se! Probíhá od 15. 4. do 6. 5. 2019 (konec lhůty pro podání). více >>> (Portus Praha, z.ú.)

Nápadité dělicí stěny, mobilní příčky, předěly, paravány, japonské stěny – 1. část

24.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Seriál, který nám osvětlí možnosti předělů, příček, polopříček a systémů k vytyčení prostor s daným účelem, segmentování velkých místností a oddělení jejich funkcí. Rozdělení těchto prvků je rozmanité, od ryze účelných a jednoduchých řešení, až po moderní digitální sofistikované systémy řešení IoT.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Doporučujeme

Spolupracujeme

logo Stavební veletrh Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI