Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ohlédnutí za veletrhem STŘECHY PRAHA 2019

Datum: 28.2.2019 03:12  |  Organizace: Střechy Praha s.r.o.  |  Firemní zpráva

21. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA, který proběhl v PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 7.–9. 2. 2019, zaznamenal přes 25 000 návštěvníků, což je rekordní číslo v historii veletrhu.

Střechy Praha s.r.o.
Jeremiášova 1422/7b
155 00 Praha 13

tel.:296 397 305-6
e-mail:
web:www.strechy-praha.cz

O třetinu meziročně vzrostla i celková obsazená výstavní plocha. Veletrh STŘECHY PRAHA tak velkolepě vstoupil do třetího desetiletí své existence.

Veletrh byl skvělou prezentací oboru střech i souvisejících odvětví. Impozantní stánky většiny firem naznačovaly směřování charakteru akce k podobným veletrhům v Německu. Návštěvníci zde našli ucelenou přehlídku střešních krytin, střešních oken, dřevěných konstrukcí, izolací, nářadí a strojů, fasád a solárních systémů.

Významná byla letos též nabídka zelených střech. Společně proběhly veletrhy SOLAR PRAHA, ŘEMESLO PRAHA a projekt PURPO PRAHA. Dále se prezentovali vystavovatelé z oblasti dřevostaveb, nízkoenergetických a pasivních domů v rámci souběžných veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD. Svá řešení představilo přes 300 společností na rekordní ploše 16 570 m2.

Slavnostní zahájení za účasti významných osobností

Slavnostní zahájení proběhlo ve čtvrtek 7. 2. 2019 a zúčastnili se jej vystavovatelé, novináři a významní hosté: ministr životního prostředí Richard Brabec, rektor Českého vysokého učení technického v Praze Vojtěch Petráček, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Marcela Pavlová, předseda představenstva ABF Pavel Sehnal, ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček, cechmistr Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR Ivan Dvořák a další významní hosté. Ředitelka veletrhu Střechy Praha Jitka Šefránková poděkovala všem vystavovatelům a partnerům za vynikající spolupráci a následovala společná prohlídka souboru veletrhů.


Stáhněte si závěrečnou zprávu z veletrhu STŘECHY PRAHA 2019.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

EET pro řemeslníky nabírá zpoždění

19.4. 2:46   Od června 2019 měli své tržby elektronicky evidovat také řemeslníci. Zatím se tak ale nestalo. více >>>

Nové administrativní centrum Lesů České republiky

17.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Návrh brněnského architektonického studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers zvítězil v druhém kole mezinárodní architektonické soutěže na nové administrativní centrum Lesů ČR v Hradci Králové.
ilustrační obrázek © photo 5000 - Fotolia.com

Nová pravidla podpory pro sociální a dostupné byty, vláda rozdělí miliardu

16.4.2019 | ČTK, redakce
Obce budou moci za dotace a úvěry od státu budovat sociální byty. Pro letošní rok vláda připravila pro program jednu miliardu korun, z toho na sociální byty 650 milionů korun a na úvěry 350 milionů korun. Návrh nařízení s pravidly pro získání peněz na pořízení bytů včera schválila vláda.
diskuse: 1 příspěvek, 16.04.2019 08:35

Bronzoví predátoři ladně proplouvají Brnem

10.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Nad pódiem s označením Galerie Šilingrák plují nerušeně nádherní žraloci od sochaře Michala Gabriela. Výstava je součástí cyklu „Země – voda – vzduch“, a opět plní své poslání, oživit veřejný prostor v Brně. Kvinteto nádherných bronzových paryb dělá radost Brňanům i přespolním.

Skupině innogy se vloni na českém trhu dařilo

4.4. 7:26   Tržby v roce 2018 ve výši 42,5 mld. Kč, zisk po zdanění 9 mld. Kč. Celkové dodávky 27,2 TWh zemního plynu a 2,7 TWh elektrické energie. Investice skupiny vloni přesáhly 4,6 mld. Kč více >>>

Témata 2019

Aktuálně

11. ročník soutěže E.ON Energy Globe
Oceňujeme ty nejzajímavější projekty a nápady v oblasti ekologie, inovací a energetických úspor z celé České republiky.
Přihlaste svůj projekt do soutěže zdarma i vy!
Registrace probíhá do 30. 4. 2019.
Přihlaste svůj projekt
CAD a BIM knihovny

Doporučujeme

Spolupracujeme

logo Stavební veletrh Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI