Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

PSJ měla na starost i V Tower, teď vyhlásila úpadek

Datum: 10.12.2018 16:12  |  Autor: redakce

Jak uvedl Seznam.cz, akciová společnost PSJ sídlící v Jihlavě je podle rozhodnutí Krajského soudu v Brně v úpadku. Akciová společnost měla na starosti i projekt V Tower, nejvyšší bytový dům v ČR.

V Tower Praha, ilustrační obrázek, foto redakce
V Tower Praha, ilustrační obrázek, foto redakce

Akciová společnost PSJ sídlící v Jihlavě je podle čtvrtečního rozhodnutí Krajského soudu v Brně v úpadku. Vyplývá to z údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku, uvádí Seznam.cz

Firma úspěšně působila v Rusku od roku 1994. V posledních třech letech se situace začala negativně měnit. Zde společnost pracovala na dvou projektech, které firmu dostaly do finanční tísně. Jeden z nich byla výstavba velkého obchodního centra v Nižním Novgorodu s prodejní plochou 165 tisíc metrů. Tam firma proti plánu ztratila téměř 500 milionů rublů. To je v přepočtu téměř 170,5 milionů korun.

Ve stejnou dobu společnost dokončila závod pro firmu Kronospan, což je výrobce OSB desek. Tady ztrátu způsobila vada na sprinklerové a požární vodě. Společnost musela provést opravu, což znamenalo velké provozní náklady. Oprava trvala téměř tři čtvrtě roku. Společnost v zakázce ztratila více než 336,5 milionů korun.

Akciová společnost měla na starosti i projekt V Tower. To je třicetipatrový mrakodrap postavený v Praze, vysoký 104 metrů. Je nejvyšším bytovým domem v Česku. Výstavba byla zahájena v červnu 2015 a dokončena byla v únoru letošního roku.V Tower Praha, ilustrační obrázek, foto redakce
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

EET pro řemeslníky nabírá zpoždění

19.4. 2:46   Od června 2019 měli své tržby elektronicky evidovat také řemeslníci. Zatím se tak ale nestalo. více >>>

Nové administrativní centrum Lesů České republiky

17.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Návrh brněnského architektonického studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers zvítězil v druhém kole mezinárodní architektonické soutěže na nové administrativní centrum Lesů ČR v Hradci Králové.
ilustrační obrázek © photo 5000 - Fotolia.com

Nová pravidla podpory pro sociální a dostupné byty, vláda rozdělí miliardu

16.4.2019 | ČTK, redakce
Obce budou moci za dotace a úvěry od státu budovat sociální byty. Pro letošní rok vláda připravila pro program jednu miliardu korun, z toho na sociální byty 650 milionů korun a na úvěry 350 milionů korun. Návrh nařízení s pravidly pro získání peněz na pořízení bytů včera schválila vláda.
diskuse: 1 příspěvek, 16.04.2019 08:35

Bronzoví predátoři ladně proplouvají Brnem

10.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Nad pódiem s označením Galerie Šilingrák plují nerušeně nádherní žraloci od sochaře Michala Gabriela. Výstava je součástí cyklu „Země – voda – vzduch“, a opět plní své poslání, oživit veřejný prostor v Brně. Kvinteto nádherných bronzových paryb dělá radost Brňanům i přespolním.

Skupině innogy se vloni na českém trhu dařilo

4.4. 7:26   Tržby v roce 2018 ve výši 42,5 mld. Kč, zisk po zdanění 9 mld. Kč. Celkové dodávky 27,2 TWh zemního plynu a 2,7 TWh elektrické energie. Investice skupiny vloni přesáhly 4,6 mld. Kč více >>>

Témata 2019

Aktuálně

11. ročník soutěže E.ON Energy Globe
Oceňujeme ty nejzajímavější projekty a nápady v oblasti ekologie, inovací a energetických úspor z celé České republiky.
Přihlaste svůj projekt do soutěže zdarma i vy!
Registrace probíhá do 30. 4. 2019.
Přihlaste svůj projekt
CAD a BIM knihovny

Doporučujeme

Spolupracujeme

logo Stavební veletrh Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI