Praha vyhlásila grantový program k bezbariérové úpravě objektů

Datum: 27.2.2018 2:00  |  Autor: redakce  |  Zdroj: Tisková zpráva z jednání Rady hl. m. Prahy

Cílem je motivovat majitele a provozovatele objektů např. k úpravě vstupů do budov nebo sociálních zařízení. I v doprovodném programu Aquathermu je v pátek 2.3.2018 zařazeno téma "Handicap". Vstup zdarma.

Ilustrační foto, zdroj: článek TZB-info Řešení přístupnosti staveb občanského vybavení se zaměřením na stavby pro kulturu a sport
Ilustrační foto, zdroj: článek TZB-info Řešení přístupnosti staveb občanského vybavení se zaměřením na stavby pro kulturu a sport

Praha schválila Grantový program v oblasti přístupnosti a odstraňování bariér ve veřejném prostoru na území hl. m. Prahy na rok 2018. Finanční podporu mohou žádat jak městské části, příspěvkové či neziskové organizace, tak i fyzické nebo právnické osoby, které působí na území hlavního města Prahy.
Grantový program volně navazuje na minulý rok, který byl vyhodnocen komisí Rady HMP pro Prahu bezbariérovou a otevřenou jako velice přínosný.

  • Žadatelé mohou získat příspěvek až ve výši 900 000 korun v závislosti na dotační oblasti a typu žadatele.
  • Žádosti lze podávat od 3. do 31. března 2018. Výše minimální spoluúčasti žadatele se pohybuje od 0 % do 50 %. Celková finanční podpora je alokována do výše 10 milionů korun.

„Navržené oblasti podpory reagují na nejčastěji identifikované problémy, které jsou významnou překážkou nejen pro osoby na invalidním vozíku, ale i seniory či maminky s malými dětmi. Jsem rád, že tímto pomůžeme systematicky zlepšovat podmínky jejich pohybu v Praze,“ řekl Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy pro oblast dopravy, sportu a volného času.


Handicap program a vyhláška 398/2009 Sb.

    pátek 2.3.2018, 10:30 – 11:30
  • pořádá: TZB-info
  • místo konání: vstupní hala 1, sál č. 3, PVA EXPO Praha Letňany

Součástí Stavebního zákona je vyhláška MMR č. 398/2009 Sb. o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb. Vztahuje se na nové stavby i rekonstrukce. Požadavky jsou vytvořeny s ohledem na osoby pokročilého věku, těhotné ženy, osoby doprovázející dítě v kočárku, děti do tří let, popř. osoby s mentálním postižením nebo osoby s omezenou schopností pohybu nebo orientace. Obvykle si pod problematikou handicap představíme úpravu budov pro vozíčkáře, ale jak zkreslený je to pohled a o jak poměrně velké procento obyvatel se jedná, si lze ukázat nejlépe třeba na dětech a seniorech.

Program:

  • Komentář vyhlášky - Ing. Dagmar Lanzová, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR
  • Laufen CZ – příklady produktového řešení koupelnových značek Jika, Roca, Laufen - Ivan Žák - Vedoucí centra produktového vzdělávání
  • Odtokové systémy a bezbariérová řešení sprchových prostor - Ing. Jaroslav Maňas, HL Hutterer Lechner GmbH
PRO VSTUP ZDARMA na veletrh Aquatherm Praha 2018 se registrujte zde. 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Úvěrový program na pořízení nebo modernizaci obydlí pro mladé do 36 let pečující o dítě do 15 let

18.8. 03:00   Státní fond rozvoje bydlení sbírá v Praze a Olomouci od středeční osmé hodiny ranní žádosti o půjčky na modernizaci a koupi bydlení pro mladé rodiny. Mezi žadatele rozdělí 650 milionů korun. Na každého se však nedostane. více >>>
© habrda - Fotolia.com

Rodinné domy a pozemky stále středem zájmu investorů

12.8.2018 | Vlastimil Růžička, redakce dle informací ČSÚ
Český statistický úřad (ČSÚ) vydává publikace, které sledují vývoj v mnoha oblastech stavebnictví. Aktuálně jsme se společně se zástupci oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby věnovali dokončeným rodinným domům podle energetické náročnosti, technickému vybavení nově dokončených rodinných domů, stranou nezůstaly ani bytové domy a stavební pozemky.
VIA 57 West residential building in NY

Best skyscraper stands in New York City

10.8.2018 | redakce
The winner of the annual Emporis Skyscraper Award for the best new Skyscraper of the year is spectacular 34-story residential building VIA 57 West in New York City, USA.
Výstava studentských prací - bytová výstavba a parkové výstavby, Praha, Branický pivovar, foro redakce

Lokalita Branické nádraží – výstava studentských projektů

10.8.2018 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
V parku před Branickým pivovarem v Praze právě probíhá výstava studentských prací. Studenti navrhovali podobu nové bytové výstavby a parkové výstavby v lokalitě. Vedoucí ateliéru Ing. arch. Jan Kašpar, Ph.D. odpovídá na otázky redakce TZB-info.

Modulární pavilon Expo 2015 v Centru modulární architektury KOMA

9.8.2018 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Světová výstava Expo 2015 v Miláně byla pro Českou republiku významná prezentací modulárního pavilonu od společnosti KOMA Modular. Stavba, kterou navrhl tým architektů Chybík & Krištof, byla na výstavě oceněna bronzovou medailí za architekturu. V roce 2018 se stává součástí Centra modulární architektury společnosti KOMA v jejím vizovickém sídle.
 
 

Aktuální články na ESTAV.cz„Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty od společnosti Wienerberger má své vítězeJak utlumit hluk ze stavebních prací? Postavte si stan!Na Vysočině přibylo do června 671 bytů, meziročně o 60 % víceZájem o státní půjčky na bydlení po prvotním náporu ochabl