Jak se vyrovnat se změnami stavebního zákona po 1. 1. 2018

Datum: 5.2.2018 02:00  |  Organizace: ESTAV.cz  |  Firemní zpráva

Novela stavebního zákona platného od ledna 2018 přinesla pro stavebníky rodinných domů řadu změn. Nejzásadnější novinkou je však to, že po dokončení stavby již ve většině případů není nutná „kolaudace“ jak se lidově povolení k užívání stavby nazývá.

ESTAV.cz
Topinfo s.r.o., Křenova 438/3
162 00 Praha 6

tel.:+420 233 081 141
e-mail:
web:www.estav.cz
Zdroj: Fotolia.com - Alexander Behrens
Zdroj: Fotolia.com - Alexander Behrens

Jenže na jakém základě zapíšete rodinný dům do katastru nemovitostí? A kdy bude k rodinnému domu přiděleno číslo popisné? Některé stavební úřady kolaudační souhlas u rodinných domů stavěných svépomocí a povolené podle předchozí právní úpravy vyžadují, jiné nikoliv.

S ohledem na zatím rodící se praxi bychom tedy rádi informovali stavebníky a širokou veřejnost, že byla vydána 10. 1. 2018 pracovní pomůcka pro stavební úřady (dostupná na www.mmr.cz), jak postupovat u staveb rodinných domů, které se nebudou kolaudovat. V rámci této pomůcky byly vytvořeny dva nové formuláře, konkrétně: Žádost o přidělení čísla a Ohlášení dokončené stavby.

Jak postupovat při dokončení stavby rodinného domu nepodléhající kolaudaci a jak v případě ohlášení dokončení stavby, si přečtěte v článku JUDr. Petry Adámkové, Ph.D na ESTAV.cz.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Ilustrační obrázek, Liberec, foto D.Kopačková, redakce

Předkupní právo straší polovinu klientů Fincentrum Reality

8.5.2018 | Fincentrum Reality
Výraznou komplikaci na realitním trhu v ČR stále představuje zákonné předkupní právo. Od ledna se podíl na nebytové jednotce musí nejprve písemně nabídnout ostatním majitelům, do té doby nemovitost není volná. Minimální čekací lhůta jsou tři měsíce, což transakci protahuje, případně zásadně naruší.

Velmi netradiční prostor v originálním balení. To je RockWine, rocková vinotéka

7.5.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Co je to za podivné spojení? Rocková vinotéka… Je to prosté, v této vinotéce propojují svoji vášeň pro rock a vášeň pro dobré víno a bonusem je v prosklené podlaze nic menšího, nežli raně středověká rotunda z 11. století.

Témata 2018

Aktuálně

10. ročník soutěže
E.ON Energy Globe

Soutěž nejlepších projektů, jež šetří energii a přírodu.
přihlášky do 15.5.2018

Doporučujeme

logo KINGSPAN
logo KM BETA

Spolupracujeme

logo Stavební veletrhy Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI

 
 

Aktuální články na ESTAV.czTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Jak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyDalší plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavběDvoupatrový hausbót: Dům na vodě poskytuje komfortní bydlení