Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hobby market OBI chce více nakupovat v Česku, agentura CzechTrade mu zprostředkovala 30 firem

Agentura pro podporu exportu CzechTrade připravila další z řady úspěšných dodavatelských setkání, tentokrát pro jeden z největších evropských řetězců s hobby tématikou OBI Group (divizi LUX Tools Germany).

Skupina OBI celosvětově zaměstnává 46 tisíc lidí a její roční obrat činí sedm miliard eur.
Skupina OBI celosvětově zaměstnává 46 tisíc lidí a její roční obrat činí sedm miliard eur.

Třicítka českých výrobců dostala ve Vědeckotechnickém parku v Plzni příležitost hovořit s nákupčími německého řetězce o možnostech dodávek do více než 650 poboček firmy v 11 zemích Evropy.

Mezi firmami, které se dnes v Plzni prezentovaly, byla například společnost GRUND, výrobce koupelnových předložek, nebo Spojené kartáčovny, výrobce štětců a kartáčů.

„V rámci dlouhodobé strategie chceme udržovat rovnováhu mezi dodavateli z jihovýchodní Asie a regionů střední a východní Evropy. V České republice vidíme velký potenciál. Chceme využít všech výhod, které spatřujeme zejména ve velmi dobré geografické vzdálenosti, dobře rozvinuté infrastruktuře, která je podobná té v západoevropských zemích, a ve stále cenově kompetitivní a dobře vzdělané pracovní síle,“ objasňuje zájem o naše dodavatele Marcin Rybak, vedoucí pobočky OBI, která je za nákup v České republice odpovědná.

„Řada tuzemských firem má kvalitativně špičkové produkty, efektivní výrobu i dostatek kapitálu, aby mohla dodávat nadnárodním řetězcům. Často se jim však nedaří dostat se k odpovídajícím kontaktům. Právě s tím jim agentura CzechTrade umí pomoci a dnešní setkání je jedna z možností, jak se nákupčím osobně představit,“ konstatuje Adam Jareš, ředitel německé pobočky agentury CzechTrade v Düsseldorfu, která akci organizovala.
Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade
logo Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade

Agentura CzechTrade je národní proexportní organizace založená Ministerstvem průmyslu a obchodu s cílem rozvíjet mezinárodní obchod a vzájemnou spolupráci mezi českými a zahraničními subjekty. CzechTrade poskytuje českým firmám profesionální a komplexní ...

 
 
Reklama