Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Prodlužte si příští rok koupací sezonu díky izolačnímu obsypu bazénů Liapor

Plánujete-li na příští rok stavbu zapuštěného bazénu, pak byste měli vědět, že správnou volbou materiálů můžete ovlivnit náklady na ohřev vody nebo délku koupací sezony.

Při stavbě zapuštěného bazénu je obvykle nutné vyplnit prostor, který vznikne po usazení bazénu mezi skořepinou bazénu a okraji stavební jámy. Zvolíte-li místo betonáže, nebo běžných kameniv, izolační obsyp z lehkého keramického kameniva Liapor (keramzitu), získáte celou řadu výhod.

Díky jeho výborným tepelně izolačním vlastnostem bude voda v bazénu pomaleji chladnout. Prodloužíte si tak koupací sezonu, nebo snížíte náklady na ohřev vody - nebude nutné ohřívat ji tak často. Nízká objemová hmotnost zase zaručuje snadnější manipulaci. Liapor je také pevný a trvanlivý, odolný vůči extrémnímu počasí a především 100% zdravotně nezávadný. Jako čistě přírodní materiál neovlivňuje negativně lidi, zvířata, ani rostliny.

Realizace obsypu zapuštěného bazénu pomocí keramického kameniva Liapor je snadná a rychlá. Lze jej použít při realizaci všech typů zapuštěných bazénů (plastových, ocelových, betonových, atd.). Postup je obdobný, jako při využití jakéhokoliv jiného kameniva.

Pro obsypy bazénů je vhodné použít materiál Liapor frakce 4-8 /350, který lze zakoupit v balení po 50 l přes e-shop obchod.liapor.cz. Liapor lze dodat ale i ve větším balení - ve velkoobjemových vacích o objemu 1 000 l, případně volně ložený.

materiál Liapor frakce 4-8 /350 obsyp bazénu
Díky výborným tepelně izolačním vlastnostem lehkého keramického kameniva Liapor bude voda v bazénu pomaleji chladnout
 
 
Reklama