Výstavba skladů a hal zpomalila

Datum: 6.12.2017 9:00  |  Autor: ČTK

Výstavba skladů a výrobních hal v Česku zpomalila. Developeři dokončili 139.800 metrů čtverečních těchto ploch, meziročně to je o třetinu (36 procent) méně.

Informovalo o tom sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF). Naopak aktivita firem výrazně stoupla, celkem si pronajaly 628.900 metrů čtverečních skladových a výrobních ploch. Z toho 73 procent tvořily nové smlouvy. Jen během druhého čtvrtletí se uzavřely smlouvy na 385.600 metrů čtverečních prostor, to je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 41 procent více. Mezičtvrtletně jde o růst o 58 procent.

Největší nájemní transakcí uzavřenou ve druhém čtvrtletí 2015 byla expanze společnosti Globus o zhruba 33.500 metrů čtverečních v areálu Prologis Park Prague-Jirny, která bude zajištěna výstavbou nového distribučního skladu na míru. Druhou největší transakcí se stal předpronájem podepsaný společností IAC na prostory, které budou postaveny na míru v CTParku Zákupy (18.600 metrů čtverečních) a třetí největší nájemní transakcí pak pronájem prostor v CTParku Plzeň společnosti Hisense (15.000 metrů čtverečních).

Neobsazených skladů a výrobních hal na konci pololetí mírně ubylo na 6,9 procenta. Mezičtvrtletně jde o pokles o 0,9 procentního bodu a v meziročním srovnání o 1,88 procentního bodu.

Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v Česku na konci prvního pololetí dosáhla 5,26 milionu metrů čtverečních. Z toho je 2,1 milionu metrů čtverečních v Praze a jejím širším okolí. Následuje Jihomoravský kraj (830.000 metrů čtverečních) a Plzeňský kraj (719.000 metrů čtverečních).

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Cena průmyslového areálu v Poděbradech se vyšplhala na 65 mil. Kč

9.6. 3:09   V jedné z dosud největších letošních transakcí s nemovitostmi ve středních Čechách se v těchto dnech prodal průmyslový areál PolyComp v Poděbradech za 65 milionů korun. více >>> (NAXOS)

Chybějící normální život v centrech turisticky populárních měst

8.6.2018 | redakce
Projekt Kateřiny Šedé poukazuje na to, jak se centra turisticky atraktivních měst přizpůsobují turistům, což v nich často komplikuje nebo znemožňuje normální život. Od 1.6.2018 do srpna bude 15 dvojic a rodin bydlet v centru Českého Krumlova a vykonávat tady obyčejné úkony.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNáchod koupí od JTH za 46 milionů pozemky po bývalé TepněSolární energie pro rodinný dům: Elektrárna pro nezávislý provoz celého domuVybíráte tepelné čerpadlo? Jak srovnat nabídky a správně se rozhodnout?Další vousatý dům stojí v Českých Budějovicích