Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kontroverzní obchodní centrum v Sušici má souhlas městské rady

Datum: 24.5.2014 05:15  |  Autor: ČTK

Velké centrum obchodu a služeb, které plánuje v areálu bývalého Sola Sušice postavit česká developerská společnost Fuertes Development, dostalo od města souhlas s dokumentací pro územní řízení.

Těsnou většinou tak městská rada odhlasovala nepřipravovat dokumentaci pro stavební uzávěru, která by plánované stavbě bránila. ČTK to řekla místostarostka Věra Marešová. Proti vzniku obchodů vystupuje peticí s podpisy 1400 místních sdružení My ze Sušice.

"Souhlas města je jedním ze stanovisek, které jsou přílohou žádosti o územní rozhodnutí. Investor projekt stále připravuje a získává souhlasy dotčených orgánů, jako jsou správci sítí, policie a hasiči," uvedla. Až je bude mít všechny, požádá stavební úřad o územní rozhodnutí. Územní řízení bude až poté, co ministerstvo kultury rozhodne o návrhu prohlásit některé budovy bývalé sirkárny kulturními památkami. Investor totiž plánuje zbourat téměř všechny objekty továrny na zápalky.

Podle městské zastupitelky a ředitelky Muzea Šumavy Zdeňky Řezníčkové ministerstvo zapsání mezi památky řeší. "Náš původní návrh rozšířilo, takže žádají o nová stanoviska," řekla. Do verdiktu nesmí vlastník v areálu nic dělat. "Bourání i stavba se připravuje," řekla.

Retail Park za 200 milionů Kč s obchodní plochou 5000 metrů čtverečních měl být hotový letos, má dát práci 200 lidem. Podle developera nemají budovy Sola takovou historickou hodnotu. Městu nabídl záchranu domku u kruhového objezdu pro muzeum sirkařství či mateřskou školu.

Před měsícem se v Sušici projednávaly výsledky posudku vlivu stavby na životní prostředí (EIA). "Podle EIA nám výstavba obchodního centra výrazně vylepší životní prostředí," řekla Řezníčková.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

EET pro řemeslníky nabírá zpoždění

19.4. 2:46   Od června 2019 měli své tržby elektronicky evidovat také řemeslníci. Zatím se tak ale nestalo. více >>>

Nové administrativní centrum Lesů České republiky

17.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Návrh brněnského architektonického studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers zvítězil v druhém kole mezinárodní architektonické soutěže na nové administrativní centrum Lesů ČR v Hradci Králové.
ilustrační obrázek © photo 5000 - Fotolia.com

Nová pravidla podpory pro sociální a dostupné byty, vláda rozdělí miliardu

16.4.2019 | ČTK, redakce
Obce budou moci za dotace a úvěry od státu budovat sociální byty. Pro letošní rok vláda připravila pro program jednu miliardu korun, z toho na sociální byty 650 milionů korun a na úvěry 350 milionů korun. Návrh nařízení s pravidly pro získání peněz na pořízení bytů včera schválila vláda.
diskuse: 1 příspěvek, 16.04.2019 08:35

Bronzoví predátoři ladně proplouvají Brnem

10.4.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Nad pódiem s označením Galerie Šilingrák plují nerušeně nádherní žraloci od sochaře Michala Gabriela. Výstava je součástí cyklu „Země – voda – vzduch“, a opět plní své poslání, oživit veřejný prostor v Brně. Kvinteto nádherných bronzových paryb dělá radost Brňanům i přespolním.

Skupině innogy se vloni na českém trhu dařilo

4.4. 7:26   Tržby v roce 2018 ve výši 42,5 mld. Kč, zisk po zdanění 9 mld. Kč. Celkové dodávky 27,2 TWh zemního plynu a 2,7 TWh elektrické energie. Investice skupiny vloni přesáhly 4,6 mld. Kč více >>>

Témata 2019

Aktuálně

11. ročník soutěže E.ON Energy Globe
Oceňujeme ty nejzajímavější projekty a nápady v oblasti ekologie, inovací a energetických úspor z celé České republiky.
Přihlaste svůj projekt do soutěže zdarma i vy!
Registrace probíhá do 30. 4. 2019.
Přihlaste svůj projekt
Tabulky a výpočty

Doporučujeme

Spolupracujeme

logo Stavební veletrh Brno
logo PSM CZ
logo SUSO
logo CTI