Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

V centru Prostějova má vzniknout nový nákupní komplex

Poblíž historického centra Prostějova by měl vzniknout nový obchodní komplex. Pokud připravený projekt nazvaný Galerie Prostějov schválí úřady, tak by stavba měla být zahájena v roce 2014.

Dokončena by měla být o rok později. Vyplývá to z databáze posuzování vlivu staveb na životní prostředí EIA. Za projektem Galerie Prostějov stojí podnikatel Richard Morávek, který v Olomouci připravil stavbu velkého obchodního centra Šantovka.

Nový obchodní komplex Galerie Prostějov má vyrůst poblíž hlavního prostějovského náměstí T.G. Masaryka v prostoru mezi ulicemi Wolkerova, Komenského a Křížkovského. Plánovaný stavební pozemek má plochu bezmála 16.000 metrů čtverečních. Obchodní centrum Galerie Prostějov má mít dvě podzemní a tři nadzemní podlaží.

"Galerie Prostějov bude komorním nákupním centrem, kde návštěvníci najdou desítky obchodů s módními značkami, supermarket, prodejny se sportovním zbožím, útulné kavárny a kvalitní restaurace a služby pro veřejnost," uvedli autoři projektu. V novém obchodním centru Galerie Prostějov by mělo najít práci zhruba 400 lidí. Projektanti vypočítali, že komplex denně navštíví přibližně 3000 osob, které budou mít k dispozici 431 parkovacích míst.

Investorem projektu Galerie Prostějov je společnost MANTHELLAN, ve které má Morávek podíl. Developerem je společnost DANDREET vlastněná nizozemskou firmou GQ Development. V případě stavby olomouckého nákupního centra Šantovka je v pozici investora stejnojmenná firma, kterou vlastní společnost SMC Development, mezi jejíž podílníky patří Morávek.

Stavba nové olomoucké městské čtvrti Šantovka, která vzniká na 11 hektarech, má stát zhruba deset miliard korun. Její součástí bude obytná čtvrť, obchodní centrum Šantovka a kancelářský komplex. Na projektu se podílejí architekti z londýnského ateliéru Benoy.

 
 
Reklama