Jak se vyrovnat se změnami stavebního zákona po 1. 1. 2018

Datum: 5.2.2018 02:00  |  Organizace: ESTAV.cz  |  Firemní zpráva

Novela stavebního zákona platného od ledna 2018 přinesla pro stavebníky rodinných domů řadu změn. Nejzásadnější novinkou je však to, že po dokončení stavby již ve většině případů není nutná „kolaudace“ jak se lidově povolení k užívání stavby nazývá.

ESTAV.cz
Topinfo s.r.o., Křenova 438/3
162 00 Praha 6

tel.:+420 233 081 141
e-mail:
web:www.estav.cz
Zdroj: Fotolia.com - Alexander Behrens
Zdroj: Fotolia.com - Alexander Behrens

Jenže na jakém základě zapíšete rodinný dům do katastru nemovitostí? A kdy bude k rodinnému domu přiděleno číslo popisné? Některé stavební úřady kolaudační souhlas u rodinných domů stavěných svépomocí a povolené podle předchozí právní úpravy vyžadují, jiné nikoliv.

S ohledem na zatím rodící se praxi bychom tedy rádi informovali stavebníky a širokou veřejnost, že byla vydána 10. 1. 2018 pracovní pomůcka pro stavební úřady (dostupná na www.mmr.cz), jak postupovat u staveb rodinných domů, které se nebudou kolaudovat. V rámci této pomůcky byly vytvořeny dva nové formuláře, konkrétně: Žádost o přidělení čísla a Ohlášení dokončené stavby.

Jak postupovat při dokončení stavby rodinného domu nepodléhající kolaudaci a jak v případě ohlášení dokončení stavby, si přečtěte v článku JUDr. Petry Adámkové, Ph.D na ESTAV.cz.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

České stavebnictví loni vzrostlo o více než dvě procenta

6.2. 11:14   Stavební produkce v Česku se loni meziročně zvýšila o 2,1 procenta. Dařilo se pozemnímu stavitelství, naopak produkce inženýrského stavitelství klesla. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. více >>>

Rozhovor: Poptávka po inspekcích nemovitostí stále stoupá, vady podkroví jsou denní chleba

6.2.2018 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Inspektor nemovitostí Ing. Jiří Čížek odpovídal na otázky portálu TZB-info. Ptali jsme se mimo jiné na požadovanou kvalifikaci inspektora nemovitostí, na nejobvyklejší vady, které se při prohlídkách nemovitostí odhalují, a na typické situace, kdy je vhodné se na inspektora nemovitostí obrátit.

Témata 2018

Doporučujeme

logo KINGSPAN
logo KM BETA

Spolupracujeme

logo Stavební veletrhy Brno
logo PSM CZ
logo NÁRODNÍ STAVEBNÍ CENTRUM
logo CTI

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVýzkum pro Brno: Nejpřijatelnější je nové nádraží pod PetrovemBydlení v přírodě – pavilon poskytuje veškerý komfort mimo stěny domuSoutěžte a získejte zdarma kompletní systém pro vytápění a větrání ATREA!Přijďte na praktické kurzy Zateplování v praxi