Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

20. výročí na trhu Cemix oslavil nejlepším zateplovacím systémem

Společnost LB Cemix, s.r.o., zabývající se výrobou zateplovacích systémů, omítkových a maltových směsí a dalších stavebních hmot zúročila své know-how, když ve svých vývojových laboratořích vyvinula zateplovací systém nové generace CEMIX THERM P SILVER, který získal hlavní cenu v soutěži Výrobek roku 2012. Za 20 let značky Cemix na českém trhu je to další z řady prestižních ocenění pro tuto tradiční českou firmu s více než 100letou tradicí.

Flexibilita a úspory v zateplení

Nový zateplovací systém Cemix THERM P SILVER vychází z prověřeného systému Cemix THERM P. Díky jeho vylepšeným tepelněizolačním vlastnostem je při zachování stejného tepelného odporu možné aplikovat o 20 % tenčí izolant než v případě bílého polystyrenu, nebo naopak zajistit o 20 % vyšší účinnost zateplení při zachování původní tloušťky.

Grafit přináší úspory v zateplení

Základem systému Cemix THERM P SILVER je šedý expandovaný polystyren (EPS) s nanočásticemi grafitu. Ten odráží teplo zpět k jeho zdroji a zvyšuje tak izolační účinek desek. Užší izolant tak přináší finanční úsporu při použití užších zakládacích lišt, kratších hmoždinek a parapetních plechů a dalších doplňků systému. Další finanční úspory může investor dosáhnout díky nižší spotřebě lepicí a stěrkovací hmoty, armovací síťoviny, penetrace a omítky v oblasti ostění.

Na výběr více než 400 odstínů fasády

Systém Cemix THERM P SILVER je vhodný pro veškeré rekonstrukce i novostavby, je ideální volbou pro úsporné nízkoenergetické a pasivní domy, resp. pro toho, kdo jde s dobou a hledá progresivní a inovativní řešení spojené se zásadními úsporami energie a ochranou přírody. Ideální volbou pro povrchovou úpravu zateplovacích systémů Cemix jsou probarvené pastovité omítky Cemix v akrylátové, silikátové, silikonové nebo silikonsilikátové bázi. Všechny jsou dostupné ve struktuře rýhované nebo zatírané, ve více než 400 barevných odstínech CEMIX nebo v jakémkoliv jiném odstínu vyrobeném dle přání zákazníka.

„Naším dlouhodobým cílem je přinášet zákazníkům inovativní řešení spojené s úsporou energie a ochranou přírody. Cemix THERM P SILVER je proto složen z nejkvalitnějších komponent, jejichž skladba odpovídá nejen českým normám, ale i evropské směrnici ETAG č. 004, a splňuje tak nejvyšší požadavky kladené na jakost a kvalitu podle ČSN a EN,“ vypočítává generální ředitel LB Cemix, s.r.o., Ing. David Vašíček.


Společnost LB Cemix, s.r.o., patří dlouhodobě mezi přední české výrobce stavebních hmot. Je jedním z prvních výrobců suchých omítkových a maltových směsí v České republice, které produkuje ve svých čtyřech výrobních závodech. Jako jeden z mála výrobců stavebních hmot u nás se může pochlubit více než stoletou historií. Svou produkci firma nabízí již 20 let pod tradiční a dlouhodobě zavedenou značkou Cemix, známou v rámci celého středoevropského regionu. Ve výrobě je provozován systém řízení výroby a uplatňován certifikovaný systém managementu jakosti podle ISO 9001. Firma své zkušenosti dále předává formou odborného poradenství a vzdělávání realizačních firem i odborné veřejnosti. Dlouhodobě se Cemix profiluje jako partner učňovských stavebních oborů.

 
 
Reklama