Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Když problémy se střechou vyžadují řešení - ochranný střešní nátěr THERMO-FLEX™

Jakoukoliv stříkanou polyuretanovou izolační pěnu je nutné chránit před ultrafalovým slunečním zářením a vlhkostí. Nátěr napomáhá chránit a utěsnit pěnu před poškozením v důsledku uvedených faktorů.

Ochranný střešní nátěr THERMO-FLEX™

Jakoukoliv stříkanou polyuretanovou izolační pěnu je nutné chránit před ultrafialovým slunečním zářením a vlhkostí. Nátěr napomáhá chránit a utěsnit pěnu před poškozením v důsledku uvedených faktorů.

Po provedení nástřiku izolační stříkané pěny Foam-Lok 2800 na požadovanou sílu a po provedení povrchových úprav se nanáší ochranná vrstva pružného nátěru THERMO-FLEX™. Tato ochranná vrstva představuje trvanlivý povrch odolný vůči povětrnostním vlivům, po němž lze chodit v rámci běžné údržby.

Hlavní výhody ochranných střešních nátěrů THERMO-FLEX 1000 AKRYLÁT

Krycí systém THERMO-FLEX™ je vysoce kvalitní, tekutě aplikovaná, elastomerní střešní krycí vrstva vyrobená technologií 100% akrylové pryskyřice. Tento nátěr vytvoří bezešvou vrstvu, která má vynikající přilnavost, pružnost a vynikající hydroizolační odolnost.

Ochranný nátěr THERMO-FLEX™ 1000 je speciálně vytvořen pro aplikaci na stříkanou polyuretanovou pěnu. THERMO-FLEX™ 1000 je navržen tak, aby vydržel extrémní povětrnostní podmínky a kompletní rozsah podmínek prostředí, včetně škodlivého ultrafialového záření. THERMO-FLEX™ 1000 je vyroben na vodní bázi, netoxický elastomerový nátěr který má vynikající vlastnosti, a vysokou kvalitu prověřenou více jak 30ti letou praxi.


Aplikace

Ochranný nátěr THERMO-FLEX™ se nanáší ve dvou vrstvách. Do finálního nátěru je možné vmíchat břidlicové granule, které zabezpečí zvýšenou ochranu proti mechanickému poškození a jako ochrana před ultrafialovým zářením.

Střecha s pěnovou izolací se vlivem různých povětrnostních podmínek rozšiřuje a smršťuje, podobně jako většina jiných systémů. Je velmi důležité, aby se ochranný nátěr uměl rozšířit a smrštit spolu s izolační pěnou, jinak by došlo ke značným škodám. Ochranný nátěr by popraskal nebo by došlo k delaminaci (jednotlivé vrstvy by se od sebe oddělily).

Tato fyzikální vlastnost se nazývá prodloužení. Je důležité použít kvalitní ochranný nátěr pro polyuretanovou izolační pěnu, který bude vyhovovat povětrnostním podmínkám a konkrétnímu střešnímu povrchu a konkrétní pěně, což je velice důležité pro celkový systém a tohoto druhu střešního zateplení. Doporučuje se použít izolační pěnu a ochranný nátěr od jednoho výrobce , to zajistí součinnost celého systému.Výhody ochranného střešního nátěru THERMO-FLEX™

  • PĚNOVÝ A KRYCÍ SYSTÉM THERMO-FLEX™ je ekonomický a účinný systém střešní krytiny k použití na nových i stávajících střešních podkladech
  • V případě použití při obnově střechy PĚNOVÝ A KRYCÍ SYSTÉM THERMO-FLEX™ eliminuje nákladné „strhávání“ staré střechy, poplatky za uložení na skládce, odkrytí interiéru objektu a dobu uzavření.
HONTER Company s.r.o.
logo HONTER Company s.r.o.

Logo HonterHONTER Company je součástí mezinárodní skupiny HONTER Corporation USA, HONTER GmbH, která je významným dodavatelem unikátních stříkaných polyuretanových izolačních materiálů EXYSpray System & EXY FLEX ochranných nátěrů a střešních systémů ...