Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Okna VELUX do ploché střechy

Společnost VELUX, která je známá jako dodavatel střešních oken do šikmých střech, nyní nabízí i okna určená pro střechy ploché. Tato okna představují kombinaci kvalitního technického řešení, elegantního designu a výborných tepelnětechnických a akustických parametrů.Okna do ploché střechy VELUX představují ideální řešení pro vnitřní části dispozice obytných budov pod plochou střechou. Díky nim můžeme do těchto prostor zavést denní světlo, případně i umožnit jejich větrání.

Okna VELUX do ploché střechy se vyrábějí ve třech variantách: CFP je neotevíravé okno, CVP otvíravé a CSP jako součást zařízení pro odvod kouře a tepla. Určena jsou pro střechy, které jsou buď zcela ploché, nebo mají mírný sklon do 15°. Okna jsou zasklena izolačním dvojsklem 73 s lepeným bezpečným sklem na vnitřní straně a mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti - Uokna = 1,4 W/(m2.K). Dodávána jsou v šesti velikostech, jak ukazuje tabulka.

Proti venkovním povětrnostním podmínkám chrání okna vysoce odolná vnější kopule, která se vyrábí z akrylátového nebo polykarbonátového skla. Kromě čirého provedení je nabízena i kopule v opálové (mléčné) variantě, poskytující příjemné rozptýlené světlo.

 

Červená barva označuje účinnou plochu okna. Pro tuto plochu je certifikovaná hodnota součinitele prostupu tepla U = 1,4 W/m2K. Certifikace je v souladu s evropskou normou EN ISO 12 657-2 a okno je označeno CE. Modrá barva označuje vnější plochu kopule. Hodnota součinitele prostupu tepla pro tuto plochu, dle EN 1873, je U = 0,72 W/m2K.

Okno CVP do ploché střechy lze otvírat až o 15 cm. Ovládá se pomocí bezdrátového radiofrekvenčního dálkového ovladače, který je programovatelný, takže je možné nastavit řízené větrání místností. Tento typ okna je standardně vybaven dešťovým senzorem, který ho při dešti automaticky uzavře.

Typy oken do ploché střechy CVP a CFP lze doplnit o elektricky ovládanou plisovanou roletu FMG.

Pro zabudování do zelených, pochůzných střech nebo střech s obrácenou skladbou je možné osadit střešní okno se zvedacím rámem ZCE. Výhodou oken VELUX do ploché střechy je i jednoduchá montáž. Způsob osazení okna do střechy umožňuje bezproblémové a vodotěsné napojení na fóliovou krytinu.

Okno do ploché střechy jako součást zařízení pro odvod tepla a kouře

Zařízení umožňuje přirozený odvod kouře a tepla z hořící budovy. Obvykle se používá v prostorách společných přístupových (únikových) cest, jako jsou schodiště v obytných budovách nebo průchody v průmyslových objektech a kancelářích. Systém se skládá z:

  • elektricky ovládaných oken do ploché střechy CSP s předinstalovanou motorickou jednotkou
  • řídicího systému KFX 110 (pro jedno okno) nebo KFX 120 (pro dvě okna).

Výška rámu oken CSP je 30 cm. Zasklena jsou tepelně izolačním dvojsklem 73 s lepeným bezpečným sklem na vnitřní straně. Vyrábí se ve velikostech 100 x 100 cm a 120 x 120 cm.

Zařízení pro odvod kouře a tepla VELUX je označeno CE a je ve shodě s evropskou normou EN 12 101-2 pro zařízení pro přirozený odvod kouře a tepla. Okna VELUX jako součást zařízení pro odvod kouře a tepla je rovněž ve shodě s evropskou normou EN 60335-2-103 pro elektrické prvky.