Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Správný výběr povrchové úpravy zaručí střeše trvalou krásu po celé generace

Ať už se jedná o rekonstrukci nebo novostavbu, dům si zaslouží střechu, která je nejen hezká na pohled, ale zároveň funkční. Díky spojení trvalé krásy a dlouholeté životnosti je právě pravá pálená taška stále nejpopulárnější střešní krytinou ve střední Evropě. V dnešní době se navíc nabízí široký výběr tašek všech barev, typů a povrchových úprav. Cestu za vysněnou střechou je tak nejlepší začít pečlivým výběrem tašky, která nejlépe dotvoří celkový dojem a vzhled stavby.

Tmavé odstíny střech jsou v posledních letech velice žádané. Na obrázku střešní krytina Bobrovka s povrchovou úpravou glazura Amadeus černá.
Tmavé odstíny střech jsou v posledních letech velice žádané. Na obrázku střešní krytina Bobrovka
s povrchovou úpravou glazura Amadeus černá.

Pálená taška navazuje na tradici a modernizuje novostavbu současně

Doby, kdy se české střechy jen červenaly klasickou barvou režných tašek, už pomalu doznívají. Tato tradice se stále udržuje především na menších městech a vesnicích. Pálené tašky s charakteristickou patinou mají své nepostradatelné místo také při rekonstrukcích historických budov. Spolu s rozvojem nových technologií se ale stále více rozmáhají tašky engobované a glazované. Důvodů je pro to hned několik - modernější design i větší výběr barev umožňuje sladit střechu s moderní zástavbou. Česká města se tak stále více pyšní polomatnými nebo lesklými taškami tmavších odstínů.

Moderní taška Stodo 12 v provedení glazura Amadeus Natur. Krytina má přirozený pigment výchozí suroviny a dále je zušlechtěna glazurou.
Moderní taška Stodo 12 v provedení glazura Amadeus Natur. Krytina má přirozený pigment výchozí suroviny a dále je zušlechtěna glazurou.

Glazura - funkční luxus pro navždy krásnou střechu

Hned na první pohled nejnápadnější povrchovou úpravou tašek je vysoce lesklá glazura. Jejich charakteristický vzhled vzniká už při výrobě - nástřikem směsí barevných jílů s vysokým obsahem skleněných příměsí a oxidů železa na vyraženou a vysušenou tašku. Glazované tašky jsou dostupné hned v několika barevných odstínech, ve větších městech je však už dnes patrný trend především tmavších odstínů, které skvěle doplní jejich moderní urbanistický ráz. Kromě estetického přínosu dokonale hladký povrch zabraňuje usazování nečistot a tašky tak i po letech působí stále jako nové.

Střešní krytina Samba 11 je vhodná i pro nižší sklon střech. Povrchová úprava na obrázku zvyšuje nejen atraktivitu výsledného vzhledu, ale také odolnost tašky proti usazování nečistot.
Střešní krytina Samba 11 je vhodná i pro nižší sklon střech. Povrchová úprava na obrázku zvyšuje nejen atraktivitu výsledného vzhledu, ale také odolnost tašky proti usazování nečistot.

Polomatné engoby jsou nadčasovým řešením

Stejně jako glazované tašky i engoby jsou výsledkem nástřiku jílové směsi. Vzhledem k nižšímu obsahu sklovitých příměsí však nejsou plně lesklé, ale polomatné. Nabízí tak alternativu pro zákazníky, kteří se nemohou rozhodnout mezi lesklou modernou a tradičním režným provedením.

Tradiční režné provedení má stále své místo

Jakkoliv získávají engoby a glazury na popularitě, klasické červené režné provedení má na českých střechách stále své místo. Zvláště majitelé chalup a chat stále kladou důraz na zachování tradic. Krása režných tašek je ceněna především při rekonstrukci historických budov, kdy podtrhuje původní ráz stavby.

TONDACH poskytuje rozšířenou 33letou záruku, která zahrnuje všechny náklady spojené s výměnou reklamované krytiny.
TONDACH poskytuje rozšířenou 33letou záruku, která zahrnuje všechny náklady spojené s výměnou reklamované krytiny.

Klasika nebo moderna? Nezapomeňme na záruku!

Největší český výrobce pálené střešní krytiny TONDACH poskytuje na všechny typy pálené tašky stejnou nadstandardní záruku All Inclusive na 33 let. Ta zahrnuje kromě výměny samotných tašek také práci a dopravu, což představuje v případě uznané reklamace pro zákazníka komfort, který není u jiných výrobců běžný. Doporučujeme tedy před koupí krytiny ověřit záruční podmínky, abyste s produktem získali záruku, na kterou se můžete spolehnout a stejně tak jistotu, že novou střechu si kupujete na celý život.

Více informací o českém výrobci TONDACH a o záruce zde.

Zajímavé odkazy k tématu:
Výpočet střechy zdarma přímo od výrobce zde.
Inspirace v aplikaci střechy v okolí zde.

TONDACH Česká republika, s.r.o.
logo TONDACH Česká republika, s.r.o.

Společnost TONDACH Česká republika s.r.o. je součástí nadnárodní společnosti TONDACH Gleinstätten AG se sídlem v Rakousku působící celkem v 10 evropských zemích. Kromě výroby širokého sortimentu skládaných krytin TONDACH dále nabízí unikátní systém ...