Nepodceňte výměnu střechy. Základem jsou kvalitní tašky, myslete však i na doplňky

Datum: 24.10.2016  |  Organizace: KM Beta, a.s.  |  Firemní článek

Střecha je nedílnou součástí domu, která nejen ovlivňuje jeho celkový vzhled, ale zároveň má zásadní vliv též na jeho funkčnost. Chystáte-li se na její výměnu či opravu, je správný výběr kvalitního materiálu naprosto stěžejní.

KM Beta, a.s.
Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

tel.:800 150 200, +420 518 321 134
e-mail:
web:www.kmbeta.cz  www.sendwix.cz

Při realizaci bez obav sáhněte po střešních taškách a doplňcích od největšího českého výrobce betonové krytiny, vápenopískových a pálených zdicích prvků společnosti KM Beta. Široký výběr, kvalitní zpracování a velká odolnost jsou zárukou toho, že vaše střecha vydrží dlouhé roky.

Střecha je velmi citlivé místo. Jelikož je to složená konstrukce, je mnoho možností, kde se dá pokazit. Zatímco při novostavbách je vše v rukou projektanta, případně záleží na vkusu či preferencích investora, u rekonstrukcí je potřeba nejprve posoudit kvalitu a únosnost krovu.

„Neplatí však, že bychom nemohli nahradit lehkou krytinu těžkou. Často nahrazujeme třeba starý eternit betonovou taškou bez nutnosti měnit krov, který je dostatečně únosný. Ovšem když už po odkrytí zjistíme, že je původní krov křivý, je nutné krokve zarovnat příložkami a následně obnovit laťování. Jedině rovná střecha totiž dokáže rovnoměrně rozložit zatížení a vyrovnat se s nepřízní počasí,“ popisuje Martin Urbanec, technický poradce ze společnosti KM Beta.

Ještě než se pustíme do vlastního pokrývání, je důležité zkontrolovat provedení izolace a osazení fólie. Je důležité používat vhodnou fólii a pracovat správným technologickým postupem. Bohužel i dnes se lze setkat s tím, že je fólie nevhodná pro danou střechu, či není dostatečně překrytá. Realizační firmy, které mají dostatek zkušeností a kladou důraz na kvalitu, však vědí, že nestačí pouze dodržet předepsaný postup. I takový detail, jako je použití okapního plechu, nebo kontralatí dostatečného průřezu, mohou některé firmy zanedbat. Střecha musí být dostatečně odvětraná.


Tašky pro každou střechu – od klasiky až po modernu

Výběr samotných tašek by měl odpovídat nejen osobním preferencím, ale i místním zvyklostem a samozřejmě architektuře domu. V sortimentu společnosti KM Beta jsou tři základní typy tašek, které se liší svým tvarem a jsou určeny pro sklony od 12 do 90 stupňů. U všech je samozřejmostí precizní zpracování a výroba z ryze českých materiálů, které taškám zaručují dlouhou životnost a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Střešní krytina KM Beta se vyrábí v celkem sedmi atraktivních barvách – cihlová, višňová, hnědá, černá u krytiny KMB HODONKA, u krytiny KMB BETA navíc šedá, zelená a případně i modrá. Podle vkusu si lze vybírat povrchovou úpravu buď lesklý Briliant, nebo matný Elegant. Ekonomickou volbou je pak Standard, probarvený beton bez povrchové úpravy.


„Novinkou v našem sortimentu je taška KMB ROTA určená k prokrytí šikmých střech se sklonem od 15 do 90°. Vyznačuje se hladkým a rovným povrchem – taška je vyrobená z jemnozrnného probarveného betonu a její povrch je opatřen speciálním akrylátovým nástřikem, který jí pomáhá lépe odolávat povětrnostním vlivům. Vyrábí se zatím pouze v černé barvě v lesklém provedení - Briliant. Díky svému tvaru se hodí pro moderní stavby s hladkou jednoduchou linií,“ říká obchodní ředitel KM Beta Jiří Foltýn.

Pátá stěna domu – krása tkví v detailech

Střecha tvoří velkou část celkového vzhledu stavby. I proto se o ní často hovoří jako o páté stěně domu. Při jejím plánování se proto vyplatí myslet i na ty nejmenší detaily včetně doplňkových prvků od těch, které doplňují skladbu střešního pláště a zároveň zlepšují samotnou funkčnost střechy, až po ty čistě okrasného charakteru. „Mezi ty prvně zmíněné řadíme například tašky okrajové, větrací, prostupové nebo anténní, ale třeba také nášlapné rošty, které nám pomáhají při údržbě střechy. U estetických střešních prvků pak můžeme sáhnout po hřebenových okrasných prvcích, ozdobných koncových hřebenáčích či tvarovaných hřebenových ucpávkách,“ upřesňuje Martin Urbanec.

Střešní systém společnosti KM Beta zahrnuje vedle tašek více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí. Stejně jako střešní krytina jsou tyto doplňky dostupné v sedmi barevných provedeních, takže lze bez problému sladit barvu a provedení doplňků s vybranými střešními taškami. Oproti dosud používaným plastovým variantám mají totiž spoustu předností, především podstatně delší životnost. Zatímco životnost betonových doplňků činí až sto let, životnost plastových doplňků je jen přibližně třetinová. Se všemi produkty se lze seznámit na www.kmbeta.cz.

 

Datum: 24.10.2016
Organizace: KM Beta, a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco