Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Ošetření betonové podlahy v garáži epoxidovým nátěrem SIGMAFLOOR 2K – pracovní postup

Betonové podlahy najdeme v užitkových místnostech bytových domů, jako jsou komory či sklepy nebo technické místnosti, ale také v průmyslových objektech. Jde o velmi praktické řešení. Čím podlahu ošetřit, aby se dala snadno udržovat?

Od loňského roku je v oblíbené síti specializovaných prodejen Dům barev v prodeji nový epoxidový nátěr na betonové podlahy SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua, který je určen především pro betonové podlahy v interiéru se střední a vyšší zátěží – například v garáži.

1. Příprava podkladu

Nový beton musí být vyzrálý minimálně 4 týdny, se zbytkovou vlhkostí do 10 %. Pokud je již podklad starší a chcete přetírat původní nátěr, zdrsněte ho a odstraňte uvolněné a nesoudržné části. Povrch by měl být před aplikací SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua čistý a suchý, zbavený mastnoty, prachu a jiných nečistot.
2. Vhodné náčiní

Pak si připravíme potřebné nářadí. Kromě barvy, je to především krycí fólie, malířská páska, odměrné nádoby a míchadlo na míchání barvy a vhodný váleček. Hodí se nylonový, např. značky Progold. Následně fólií a malířskou páskou zakryjeme vše, kam se nátěr dostat nemá (např. zásuvky), případně si vymezíme prostor, kam až bude nátěr sahat.

3. Namíchání nátěru

Při míchání velmi záleží na dodržení jednotlivých kroků návodu, abyste zachovali vlastnosti nátěru. Pro přípravu první vrstvy nejdříve promíchejte bázi, pak přidejte tvrdidlo, znovu promíchejte a teprve potom vmíchejte vodu pro naředění (20 %). Pro druhou vrstvu už vodou neřeďte. Bázi i tvrdidlo přesně odměřte, abyste dodrželi poměr 1:1. Směs nechte před aplikací 20 minut odstát. Doba zpracovatelnosti je maximálně 1,5 hod, proto si nepřipravujte nátěr pro obě vrstvy.

Je důležité dodržovat i časové lhůty, které jsou uvedeny na obalu. Pokud např. začneme aplikovat smíchanou barvu (báze a tvrdidlo) dříve než za 20 minut, bude mít podlaha nestejnoměrný lesk a dříve nanesená barva bude matnější.4. Těžko přístupná místa

Štětcem a malým válečkem nejprve natřeme všechna těžko přístupná místa, rohy apod.

5. Velké plochy

Pak už se můžeme pustit do natírání celé podlahy garáže. Nátěr aplikujeme v rovnoměrné vrstvě. Druhou vrstvu nanášejte nejdříve po 24 hodinách po dokončení první vrstvy. Podle odstínu barvy, základního nátěru nebo druhu podkladu může být pro dosažení dostatečného krytí a stejnoměrného vzhledu nutné aplikovat i třetí vrstvu.
Povrch je možné začít opatrně používat s malou zátěží po 2 dnech. Maximální odolnost povrchu od nanesení poslední vrstvy je po 4 dnech.
6. Čištění nářadí a pomůcek

Aplikační zařízení, nářadí a pomůcky je nutné po skončení prací ihned omýt vodou.


Podrobnější informace naleznete v Technickém a Bezpečnostním listu k výrobku, který je k dispozici buď na vyžádání v Domech barev nebo ke stažení na www.velkoobchodbarvylaky.cz.

 
 
Reklama