Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Obalové konstrukce nízkoenergetických staveb
Archiv článků od 16.6.2014 do 29.10.2014

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

29.10.2014
Xella CZ, s.r.o., Ing. Václav Vetengl

Konstrukční detaily představují technické řešení, dají se použít jako příloha projektu nebo mohou být vloženy do výkresu. Jsou navrženy pro klasické domy i budovy v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu. Kompletní zpracování konstrukčních detailů pro budovy občanské a bytové výstavby poskytuje rovněž příležitost sledovat vzájemné návaznosti.

23.10.2014
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

„Když jsme po roce podrobili náš pasivní dům z jednovrstvého zdiva Blower door testu, tedy testu vzduchotěsnosti obálky budovy, byli jsme sami zvědavi na výsledek. A ten naplnil naše očekávání a přes veškeré zatížení si dům zachoval své původní parametry,“ komentuje výsledky testu Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ.

18.10.2014
VELUX Česká republika, s.r.o.

Hlavním cílem moderních rodinných domů v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu jsou maximální úspory energie. Objevuje se ale jen málo projektů, které myslí kromě úspor také na zdraví a pohodlí svých obyvatel, přitom to je to nejdůležitější. Jedním takovým je rakouský aktivní dům Sunlighthouse, který jeho obyvatelé podrobili tvrdému ročnímu testování.

7.10.2014
Ing. Petr Bohuslávek, Ing. arch. Oldřich Rejl, redakce, Ing. Petr Dusil, Domy Atrea

Představujeme pasivní dřevostavbu rodinného domu se skeletovou nosnou konstrukcí, difuzně otevřenou obálkou a systémem inteligentního technického zařízení. Ten zahrnuje tepelné čerpadlo, fotovoltaickou elektrárnu a vzduchotechnickou jednotku s rekuperací. Pasivní dům získal dotaci Nová Zelená úsporám.

11.9.2014
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Přední výrobci z oblasti stavebnictví každoročně představují novinky a trendy ze svého oboru. Společnost HELUZ chce ukázat vývoj svých vlastních cihel za posledních dvacet let. Na stánku bude v sobotu 20. září od 11 hodin přítomna oštěpařka a světová rekordmanka Bára Špotáková, která si pro svůj rodinný dům vybrala právě cihly HELUZ Family 2in1.

2.9.2014
Deceuninck, spol. s r.o.

Věděli jste, že kvalitním zaizolováním venkovních zdí můžete snížit energetické ztráty až o 20 %? Reálně tak snížíte spotřebu energií, ušetříte za vytápění a současně omezíte emise CO2. Pokud použijete k finálnímu dokončení fasády místo klasické omítky venkovní obklady, výrazně tak přispějete k lepším izolačním vlastnostem a navíc docílíte atraktivnějšího vzhledu stavby.

2.9.2014
Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss, Ing. Martin Konečný

Dříve bylo zvykem omítat zdivo ručně, ale nástup techniky a moderních materiálů prakticky ruční nahazování postupně zcela vytěsnil. Strojní omítání je dnes úplně běžné. U zdění je to velmi podobné. Dokonce ještě mnohem větší námaha při zdění je dnes zcela nahrazena prací zdícího stroje a zdění se provádí strojně.

1.9.2014
Dipl.-Ing.(FH) Jaroslav Benák, Fermacell GmbH.

Text o napojení obvodové stěny na základovou desku u konstrukcí na bázi dřeva je prvním z volné série článků, věnovaných důležitým stavebně konstrukčním detailům, které ovlivňují výslednou kvalitu provedení dřevostavby. Kromě pozitiv suché výstavby musíme vědět i o problémech, k nimž vedou nedostatky v plánování a provádění i neznalost důležitých souvislostí.

28.8.2014
Makrowin s. r. o.

Kde sú tie časy, keď plastové okná boli symbolom pokroku a za svoje staré ,,kasňové“ drevené okná si ich vymieňali len tí majetnejší. Prešlo 15-20 rokov a vtedajší hrdí majitelia prvých plastových okien rozmýšľajú o ich výmene. Dnešné požiadavky na energetickú úspornosť domov sú kdesi úplne inde ako pred dvomi desaťročiami.

18.8.2014
ROCKWOOL, a.s.

Správná volba systému střechy a tepelné izolace je rozhodujícím faktorem, který následně zásadně ovlivní energetickou náročnost budovy. Kvalitní izolace by rovněž měla zajistit maximální paropropustnost, zabránit akumulaci vlhkosti v konstrukci, vytvořit ochrannou protipožární bariéru a zajistit dlouhou životnost střechy.

28.7.2014
Ing. Jozef Bednár, Ing. Pavol Sedlák, PhD., Technická univerzita vo Zvolene, Drevárska fakulta, Slovensko

Cieľom príspevku je analýza výsledkov rozsiahleho súboru meraní vzduchotesnosti drevostavieb v závislosti od významnosti rôznych vplyvov a početnosti lokalizovaných netesností.

24.7.2014
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Dodržanie správnych stavebných postupov a riešenie detailov významne ovplyvňuje výslednú kvalitu aj životnosť stavby, rovnako ako aj jej tepelnoizolačné parametre. Nová příručka pro provádění prináša jasný a prehľadný návod, ako postupovať pri stavbe z komplexného tehlového systému HELUZ.

8.7.2014
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Základním stavebním „kamenem“ pasivního či nulového cihelného domu je kvalitní cihelný blok s integrovanou izolací. Aby bylo dosaženo těch nejlepších tepelněizolačních parametrů celé stavby, je potřeba řešit všechny detaily. Jedním z důležitých prvků pro řešení detailů je i věncovka.

3.7.2014
Ing. Juraj Hazucha, Centrum pasivního domu

Na co si dát pozor při zakládání pasivních domů na tepelné izolaci? Jak správně postupovat? O tom odborníci na specializovaném Fóru expertů, pořádaném Centrem pasivního domu. Shrnutí nejzajímavějších informací a doporučovaných postupů v českých podmínkách přinášíme v tomto článku.

1.7.2014
LB Cemix, s.r.o.

Speciálním výrobkem vyvinutým pro lepení a stěrkování tepelněizolačních desek z dřevovláknité vlny a minerální vlny je Cemix Lepicí a stěrkovací hmota difuzní (185). Hmota se vyznačuje vysokou paropropustností, kdy hodnota µ ≤ 10. Je určena pro ruční i strojní zpracování v exteriéru i interiéru.

25.6.2014
puren gmbh - ochodní zastoupení Puren v ČR a SR

V roce 2008 byla představa manželů Kubíčkových postavit vlastní novostavbu v nízkoenergetickém standardu a zároveň efektivně zrekonstruovat vedle stojící dům rodičů. Dům byl od počátku navržen s nadkrokevní izolací.

23.6.2014
Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss, Ing. Martin Konečný

Jak řešit částečnou nebo i úplnou změnu všech elektroinstalací kdykoliv v budoucnu, ale zároveň bez jakýchkoliv zásahů do stěn? Ideálním řešením je systém KS-QUADRO ETRONIC vápenopískového zdiva od firmy Zapf Daigfuss, který umožňuje trvale přístupnou elektroinstalaci přímo ve zdivu, a to jak v horizontálním, tak ve vertikálním směru.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama