Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Moderní fasáda z předlakovaných plechů Lindab

Návrh zavěšení, zpracování kazet a následné provedení moderní fasády rodinného domu v Liberci je dílem firmy JASTER, rovněž z Liberce. Po konzultaci se společností Lindab byl jako surovina vybrán plech 0,6 mm s povrchovou úpravou HB polyester. Tento povrch je špičkou sortimentu s nejvyšší životností a odolností vůči UV záření.

Liberecký rodinný dům se pyšní moderní fasádou zhotovenou z předlakovaných plechů Lindab. Návrh zavěšení, zpracování kazet a následné provedení je dílem firmy JASTER, rovněž z Liberce. Po konzultaci se společností Lindab byl jako surovina vybrán plech 0,6mm s povrchovou úpravou HB polyester. Tento povrch je špičkou sortimentu s nejvyšší životností a odolností vůči UV záření.

Náročné dílenské zpracování prvků tak jde ruku v ruce s životností materiálu. Jednotlivé kazety jsou přesně vyrobeny a osazeny na vodící lišty. Kazety jsou vzájemné zasunuty na drážku a tvoří tak kompaktní celek. Fasáda je prosta veškerého vnějšího kotvení. Povrch není ničím rušen. Současně tloušťka plechu 0,6mm zajišťuje dostatečnou tuhost a odolnost vůči vlnění při zahřívání plochy sluncem. Příznivé jsou také hodnoty teplotní roztažnosti, poněvadž plech Lindab je ocelový. Surovina byla dodána ve svitku, čímž se oproti tabulovému plechu omezil prostřih na minimální míru. Nespornou výhodou tohoto systému je flexibilita, které se spol. JASTER podařilo dosáhnout. Velikost kazet je variabilní a při výrobě se zvolila taková velikost, která odpovídala rozměrům konstrukce.

Nezanedbatelným hlediskem je také cena - v porovnání s podobnými systémy byla velice příznivá i při použití vyšší třídy materiálu. Fasáda rodinného domu je příkladem neobvyklé realizace na zakázku s perfektním zpracováním a přijatelnou cenou. Majitel se tak může řadu let těšit z ryze originálního stavebního prvku.

   

Ocelová elegance

Základní surovinou pro unikátní fasádu rodinného domu v Liberci je speciální žárově pozinkovaný svitkový ocelový plech s označením Lindab PLX o šíři 670mm, který se běžně používá jako tradiční falcová krytina všeobecně známá pod názvem Lindab Seamline. Jde o zcela unikátní materiál vyznačující se vysokou životností, stálobarevností a vynikající zpracovatelností. Použitá jemnozrnná ocel je dobře tvárná, i přesto že tloušťka plechu je 0,6mm. Lze jej ohýbat a překládat, kopíruje všechny tvary a úhly střešních rovin i svislých stěn. Architektům tak dává absolutní volnost nejen ve využití, ale dokonce i ve volbě barevného ladění. Lindab Seamline nabízí výběr z 15 barev a životnost nejméně 50 let bez nutnosti natírání nebo jiné zvláštní údržby. Výrobce poskytuje záruku na 30 let.

Lindab Seamline ve zkratce:

Možnosti použití svitkového plechu jsou neomezené. Plechy Lindab Seamline (PLX) se používají jako léty prověřený způsob zastřešení, vhodný zejména do horských oblastí a do míst se ztíženými povětrnostními podmínkami (např. exponované fasády, návětrné střešní plochy). Lze ho použít i v agresivním prostředí velkoměsta nebo hor.

  • vysoce tvárný plech
  • krytina vhodná pro historické i moderní budovy
  • bezúdržbová
  • s dlouhou životností
  • v široké škále barev

Více informací na www.lindabstrechy.cz nebo www.lindab.cz - kategorie falcová krytina (Lindab Seamline).


Technické údaje

Základní surovina: pozinkovaný svitkový měkký plech tl. 0,6mm + tl . povrchových úprav
Míra pozinkování: 350g/m2
Šíře svitku: 670 (výsledný modul krytiny 600mm)
Mez kluzu: 180N/mm2
Hmotnost: 4,71kg/m2
Maximální délka svitku: 79m

Povrchová úprava lícové strany (barva dle nabídky):

  1. Pozinkovaná vrstva 350g/m2 (oboustranně)
  2. Pasivační chemická úprava plechu, bez rozměru (příprava na nanášení organických vrstev)
  3. Dvouvrstvý organický polyesterový lak "HB Polyester 50" o celkové tl. 50μm s příměsí polyamidových zrn pro ztužení vrstvy

Povrchová úprava rubové strany (barva modrozelená):

  1. Pozinkovaná vrstva 350g/m2 (oboustranně)
  2. Epoxidový lak 10μm

Ukázky různého využití pozinkovaného ocelového plechu s označením Lindab PLX:

 

 

 

 
 
Reklama