Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Méně odpadu na stavbách a ekologická úspora až 400 tun CO2 ročně

Největší výrobce perlinky v Evropě, společnost Saint-Gobain Adfors CZ, přechází od dubna postupně na inovativní styl výroby tohoto materiálu. Nová technologie, která je na trhu zcela unikátní, se obejde bez tzv. dutinky, na niž byla perlinka doposud navíjena. Díky tomu dojde k úspoře 800 tun papírových trubic, což znamená cca 1 000 stromů ročně.

Vylepšení procesu navíjení zároveň zabraňuje možnému zkroucení materiálu, a umožňuje tak jeho 100% využitelnost. Některé typy výsledného produktu jsou navíc díky nové technologii i skladnější, a zaberou tak méně místa ve skladu a při přepravě, což přispěje k úspoře více než 400 tun CO2 za rok.

Snižování emisí, odpadu a zamezení plýtvání materiálem ekologicky udržitelnou výrobou je dlouholetou prioritou celé skupiny Saint-Gobain včetně společnosti Adfors. Výroba perlinky bez dutinky je tedy přirozenou součástí závazků, kterými se společnost řídí. Nejnovější inovace přitom vedle zelených trendů sleduje i zákaznické benefity. „Spojení ekologických cílů se zvyšováním kvality našich produktů je pro nás hlavní prioritou a motorem všech inovací. Jako dlouholetý lídr trhu vnímáme očekávání našich zákazníků přicházet se změnami, které posouvají trh dopředu. Výhody naší perlinky jsou nesporné a významné. Věřím, že zákazníci ocení zejména lepší kvalitu, nulový odpad a nižší nároky na skladování,“ komentuje novinku Karel Kyncl, obchodní ředitel Saint-Gobain Adfors CZ.

Řemeslníci a stavební firmy ocení, že díky minimalizaci paměťové stopy budou moct roli perlinky využít až do posledního metru, což přispěje ke snížení odpadu na stavbě. Kromě toho materiál slibuje snadnější manipulaci a obecně lepší práci s ním, kdy dojde např. ke snadnější aplikaci (uložení) tkaniny do stěrky.

Díky této inovaci se ročně ušetří 800 tun papíru použitého na výrobu dutinek, na niž by bylo spotřebováno 1 000 stromů. Díky lepší skladnosti navíc při přepravě perlinek k prodejcům a zákazníkům každý rok nevznikne více než 400 tun CO2. Perlinka totiž nově zabere až o 20 % méně místa, takže kamiony uvezou více nákladu najednou a zákazníci ušetří stejný objem místa ve skladu, kam tak mohou uložit mnohem víc materiálu.

Více informací


SAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o.
logo SAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o.

Společnost ADFORS je předním výrobcem a zpracovatelem sklovláknitých pramenů v Evropě. Zaměřuje se na stavebnictví a průmyslové obory, kde nabízí řešení založená na kompletním portfoliu textilních technologií a technologií tužení s využitím sklovláknité ...

 
 
Reklama