Vysoce únosné kotvení těžkých technologických celků na střechách
SFS intec vyrábí sestavu systému Sol-F, skládající se z kompletizovaného upevňovacího prvku, z montážních přípravků a výpočetního programu pro bezpečné, přizpůsobivé a rychle instalovatelné upevnění konstrukce.
Umisťování těžkých technologií na ploché střechy
Plochá střecha je charakteristickým typem střešní konstrukce, která se v českém stavebnictví objevuje stále častěji, přestože v minulosti byla známa svou poruchovostí. Při použití kvalitních materiálů a při zachování technologické kázně a správném pořadí jednotlivých vrstev může být plochá střecha naprosto bezporuchová a navíc může výrazně šetřit náklady na vytápění.
V nové normě ČSN 73 0540-2 Tepelná ochrana budov - je oproti předchozí normě přehledněji formulován požadavek na teplotu vnitřních povrchů konstrukcí s využitím teplotního faktoru vnitřního povrchu. Hodnocení prostupu tepla obálkou budovy je upraveno za pomoci průměrného součinitele prostupu tepla s využitím metody referenční budovy.
Je vůbec možné na ploché střeše vytvořit vysoce únosné kotvení těžkých technologických celků bez toho, aby tato místa tvořila významné tepelné mosty a byla zdrojem příčin poruch v netěsnostech? Současná řešení za pomoci různě tvarovaných zámečnických konstrukcí stále přísnější požadavky na tepelnou ochranu budov v budoucnu jistě nesplní. Existuje však bezpečné, přizpůsobivé a rychlé řešení kotvení technologií na ploché střechy - je jím upevňovací systém Sol-F (obr. 1). Sol-F je bezpečný montážní systém o vysoké únosnosti, zajišťující vodotěsnost přípojů bez tepelných mostů.
Umisťování těžkých technologií na ploché střechy upevňovacím systémem Sol-F od SFS intec