Únikové cesty a akustické panely

Datum: 5.1.2017  |  Organizace: Techno Physik Engineering GmbH  |  Firemní článek

Techno Physik Engineering GmbH
Mánesova 476
29001 Poděbrady

tel.:+420 602 395 535
e-mail:
web:www.thermax.cz

V roce 2016 na náš trh vstoupila společnost Techno Physik Engineering s materiálem Thermax. Tento materiál již byl v našich podmínkách používán, především na požární ochranu ocelových konstrukcí, obklady únikových cest, pro předsazené stěny a podhledy.

Společnost Techno Physik Engineering má bohaté zkušenosti s výrobou protipožárních materiálů na bázi vermikulitu, případně dalších materiálů pro izolace. Jejich produkty se vyváží do celého světa pro různé aplikace jak v průmyslu – automobilový, zpracování hliníku, slévárenství, či pro domácí spotřebiče, jako kamna, krby, pro stavebnictví na protipožární ochranu, tak také do staveb zámořských lodí na konstrukce lodních kabin, nábytku a dalších instalačních prvků.

V současnosti společnost nabízí i nehořlavé desky s různými povrchovými úpravami – dýha, vysokotlaký laminát (HPL), tapety, nátěry které jsou určeny pro instalaci na únikových cestách jako obklady stěn, případně nábytek v těchto prostorech. Dalším použitím nehořlavých desek Thermax je dodávka panelů s různými typy perforací pro snížení akustického hluku v obývaných objektech.

Desky jsou zcela zdravotně nezávadné, je možné je opracovat běžnými nástroji na dřevo a jsou klasifikovány dle EN 13 501:1 ve třídě reakce na oheň - A1.

Únikové cesty (ÚC)

Únikové cesty jsou navrhovány za účelem zajištění včasné a bezpečné evakuace všech osob z požárem zasaženého objektu (tzn., že evakuované osoby nesmějí být vystaveny zejména kritické koncentraci zplodin hoření, sálavému toku ad.) a dále zajištění přístupu jednotek požární ochrany do prostorů napadených požárem.

Konstrukce, na nichž závisí stabilita únikových chráněných cest, musí být konstrukce druhu DP1 a nelze použít materiálů s třídou reakce na oheň horší než A1 nebo A2. Podlahová krytina musí vykazovat třídu reakce na oheň nejhůře Cfl – s1.

Pro tyto prostory jsou pak určeny materiály Thermax, které splňují výše uvedené podmínky.

Akustické panely

Akustické panely rozdělujeme na Difuzní, Absorpční, Basové pasti a na Paravany. Slouží ke zlepšení akustických podmínek prostor a v závislosti na druhu těchto prostor jsou navržena řešení jaký typ a  v jakém provedení je panel nebo panely případně kombinace panelů dodána.

Difuzní – pro rozptýlení zvuku, nahrávací studia, koncertní sály
Absorpční – pro absorpci zvuku, nahrávací studia, koncertní sály, hudební kluby

Společnost Techno Physik je schopna dodat difuzní či absorpční panely po dohodě o provedení na základě požadavku zákazníka.

V současné době jsou v nabídce panely s nehořlavým jádrem s různými typy perforace kruhové, oválné či mikro-perforace.

 

Datum: 5.1.2017
Organizace: Techno Physik Engineering GmbHSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu ConecoNa chatě po zimě zkontrolujte navlhlé zásuvky či prodlužovací kabely