Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
zateplení
financování oprav
rekonstrukci kotelny
čistou fasádu
Zjisti více
První on-line konference portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
středa 9.12.2020od 10:00 hod.
Registrovat se
Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nový residenční projekt Hrádeček v Krkonoších

Nadčasová architektura domů připomíná terénní vlnu

Nevšední bydlení s netypickým architektonickým řešením s nádhernými výhledy na krkonošské masivy. To je nový rezidenční projekt Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách. Projekt čítá v souhrnu 21 vil. Investorem je podnikatel Jiří Grund, architektonický návrh pochází od mnohokrát oceněného architekta Antonína Nováka ze studia DRNH.

Nevšední bydlení s netypickým architektonickým řešením s nádhernými výhledy na krkonošské masivy. To je nový rezidenční projekt Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách. Mnohokrát oceněný architekt Antonín Novák ze studia DRNH uchopil horskou lokalitu s maximálním respektem k okolní krajině a navrhl dům jako terénní vlnu. Tato koncepce je inspirována nejnovějším světovým trendem – tzv. landscape architecture. 21 nadčasových vil vyroste v sousedství golfového hřiště a hotelu Grund Resort Golf&Ski.

Jiří Grund
Jiří Grund

Citlivá kompozice prosklených domů v krajině

Rezidenční projekt Hrádeček je podmíněn především respektem ke krajinnému rámci místa. Domy jsou navrženy tak, aby nebyly krajině soupeřem, ale její součástí. Všechny domy mají západní až severozápadní orientaci bohatě prosklených obytných místností propojených se zahradou a s krásným výhledem na okolní panorama hor. „Citlivému řešení kompozice v krajině rovněž odpovídá stavebně technické řešení domů, které maximálně využívá přírodní materiály. Zelená střecha má i funkci tepelně izolační a akumulační, počítáno je rovněž s využitím dešťové vody pro zálivku a s nízkoenergetickým standardem vytápění,“ popisuje investor projektu Jiří Grund.

Inspirace aktuálním světovým trendem

Tvůrci projektu Hrádeček se nechali inspirovat aktuálním světovým trendem – tzv. landscape architecture. Nejde ani tak o fúzi land artu a architektury, ale spíše o nový přístup k přírodě. „Hladká linka svahu nerušeně pokračuje v linii střech řadových domů porostlých travou. Hranice mezi stavbou a krajinou se smazává. Uspořádání řadových domů je definováno vrstevnicemi terénu, ke kterým se přimyká a tvoří tak plynulou křivku splývající s okolní krajinou. Zkrátka respektující místo extravagantní, úsporné místo plýtvající, harmonické místo šokující,“ přibližuje filozofii projektu architekt Antonín Novák ze studia DRNH.

Grund Resort Mladé Buky
Grund Resort Mladé Buky
Rezidence Hrádeček vizualizace 1
Rezidence Hrádeček vizualizace 1
Rezidence Hrádeček vizualizace 2
Rezidence Hrádeček vizualizace 2

Rezidence Hrádeček vizualizace 3
Rezidence Hrádeček vizualizace 3
Rezidence Hrádeček vizualizace 4
Rezidence Hrádeček vizualizace 4
Rezidence Hrádeček vizualizace 5
Rezidence Hrádeček vizualizace 5

Rezidence Hrádeček vizualizace 6
Rezidence Hrádeček vizualizace 6
Rezidence Hrádeček vizualizace 7
Rezidence Hrádeček vizualizace 7
Rezidence Hrádeček vizualizace 8
Rezidence Hrádeček vizualizace 8

Rezidence Hrádeček vizualizace 9
Rezidence Hrádeček vizualizace 9
Rezidence Hrádeček vizualizace 10
Rezidence Hrádeček vizualizace 10
Rezidence Hrádeček vizualizace 11
Rezidence Hrádeček vizualizace 11

Infrastruktura a využití služeb Grund Resort Golf&Ski

Grund Resort golf
Grund Resort golf

Obytný areál je samostatně napojen na veřejnou komunikaci. Vozovka vedená při nejnižším okraji svahu se stáčí a při vrcholu kopce propojuje Residenci Hrádeček s areálem golfového hřiště a designového hotelu Grund Resort Golf&Ski. Vznikne tak dopravně bezkolizní a dobře obslužitelný celek. Velkou výhodou pro budoucí majitele je také možnost využívat stávající zázemí tohoto hotelu včetně všech služeb – restaurace, wellness či sportovních aktivit. V létě se nabízí například golf, pěší výlety nebo cykloturistika. V zimě se můžete v okolí areálu věnovat sjezdovému nebo běžeckému lyžování.

21 vil ve dvou formátech

Projekt počítá s 15 vilami „A100“, se zastavěnou plochou 100 m², garáží 28 m² a terasou 21 m² a se šesti vilami „B200“ se zastavěnou plochou 200 m², garáží 32 m² a terasou 60 m².

Autor projektu – renomovaná architektonická kancelář Atelier DRNH má dvacetiletou praxi v realizaci staveb do exponovaných krajinných či historických podmínek. Během svého působení obdržela dvě desítky ocenění u nás i v zahraničí, např. Stavíme ekologicky, Stavba roku, Grand Prix OA, Stavba Jihomoravského kraje, nominace na Mies Van Der Rohe Award, PiranesiAward.

Další informace k rezidenčnímu projektu Hrádeček