Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Objevte skla se zrcadlovým efektem

MIRASTAR® a MIRASTAR® REFLECT: úžasná hra světla a zrcadlový efekt i ve vlhkém prostředí

MIRASTAR® představuje neuvěřitelný designový efekt: jeho vzhled se může měnit od vysoce reflexního po průhledný v závislosti na světelných podmínkách. Tato dvojitá funkce umožňuje vytvořit jedinečný vzhled: MIRASTAR® může působit jako zrcadlo nebo propouštět světlo jako běžné sklo. Tato funkce je také skvělým trikem, jak dle libosti skrýt nebo odhalit místnost, proto se MIRASTAR® někdy nazývá špionážní zrcadlo.

Produktová řada MIRASTAR®

Objevte sklo se zrcadlovým efektem. Na rozdíl od klasických zrcadel je MIRASTAR možné i tepelně tvrdit (kalit) pro vyšší bezpečnost.
MIRASTAR® & MIRASTAR REFLECT®
Zrcadla jsou základním prvkem dekorace a interiérového designu, prosvětlují a opticky zvětšují prostory, aby vytvořily útulnější náladu. Produktovou řadu MIRASTAR® tvoří sklo s povlakem, které se vyznačuje vysokou úrovní odrazu světla a vytváří tak zrcadlové efekty. Této vlastnosti je dosaženo magnetronovým nanášením povlaku oxidu kovu na průhledné sklo PLANICLEAR®.

MIRASTAR® REFLECT: bezkonkurenční zrcadlový efekt

MIRASTAR® REFLECT je nejméně průhledné sklo z této produktové řady, vyznačující se silným zrcadlovým efektem a ultra nízkou průhledností. MIRASTAR® REFLECT se snadno instaluje na neprůhledné povrchy: stopy po lepidle nejsou viditelné, takže není potřeba žádné lakování. Je to nejlepší volba pro kuchyňské obklady a nábytek.

Produktová řada MIRASTAR® – Sklo se zrcadlovým efektem i pro místa s vysokou vlhkostí

Zrcadla jsou základním prvkem dekorace a interiérového designu, prosvětlují a opticky zvětšují prostory, aby vytvořily teplejší náladu. Produktovou radu MIRASTAR® tvoří sklo s povlakem, které se vyznačuje vysokou úrovní odrazu světla a vytváří tak zrcadlové efekty. Této vlastnosti je dosaženo magnetronovým nanášením povlaku oxidu kovu na průhledné sklo PLANICLEAR®.
Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

Produktová řada MIRASTAR®

Jedna produktová řada, dva vynikající produkty

Výhody

Zrcadlový efekt

MIRASTAR® & MIRASTAR® REFLECT jsou vysoce reflexní skla, která poskytují jedinečné zrcadlové efekty.

Dlouhá životnost a vysoká odolnost proti vlhkosti

MIRASTAR® a MIRASTAR® REFLECT jsou skla odolná vůči korozi a těží z vynikající životnosti, lze je instalovat v jakékoli vnitřní místnosti včetně míst s vysokou vlhkostí.

Flexibilita zpracování a instalace

Produkty MIRASTAR® jsou navrženy tak, aby umožnily všechny obvyklé metody zpracování. Mohou se tepelně vytvrdit pro získání bezpečnostních vlastností požadovaných pro některé aplikace, stejně jako řezat. MIRASTAR® lze také použít při výrobě vrstveného skla. MIRASTAR® & MIRASTAR® REFLECT jsou k dispozici v rozměrech PLF 6 000×3 210 mm. Snadno se instalují, včetně nadrozměrných velikostí a bez rámu.

Použití

Zrcadlo bez rámu

Výrobky MIRASTAR® je možno tepelně tvrdit a mohou být instalovány jako zrcadlové dveře a příčky, plně prosklené a bez rámu. Jejich flexibilita zpracování znamená, že lze snadno docílit všech bezpečnostních parametrů požadovaných v těchto oblastech využití, včetně prostředků pro přepravu, jako jsou vlaky a autobusy.

Kuchyně a koupelny

Díky vysoké odolnosti proti vlhkosti jsou produkty MIRASTAR® ideální pro zrcadlové aplikace v kuchyních a koupelnách. Oba produkty odolávají korozi a reakcím na čisticí prostředky. Mohou být také instalovány v oblastech s velmi vysokou vlhkostí, jako jsou lodě.

MIRASTAR®

Všestranné sklo se zrcadlovým efektem

Výhody

Hra světla

V závislosti na světelných podmínkách může MIRASTAR® fungovat jako zrcadlo nebo jako průhledné sklo. Tato dvojitá funkčnost je ideální pro zlepšení interiérového designu a přináší atraktivní vizuální efekty.

Jasný výhled se soukromím

MIRASTAR® nabízí možnost vytvoření jednosměrných skleněných panelů za vhodných světelných podmínek. Tato konfigurace umožňuje viditelnost přes sklo pouze na jedné straně. Na druhé straně sklo odráží světlo jako neprůhledné zrcadlo a zajišťuje tak soukromí.

Použití

Špionážní zrcadlo

MIRASTAR® lze použít jako jednosměrné zrcadlo, které umožňuje vidět skrz sklo, aniž byste byli viděni.

Sprchové zástěny s přizpůsobeným osvětlením

Díky zrcadlovému efektu, odolnému povlaku a možnosti tepelného vytvrzení je MIRASTAR® inovativním produktem, který znovu oživuje sprchové zástěny. Stále populárnějším trendem se stává zabudování koupelnového zrcadla po celé výšce stěny.

Dveře, příčky, dělící prvky

MIRASTAR® představuje inovativní možnost rozdělení vnitřních prostor při zachování výhledu. MIRASTAR® si hraje se světlem, umožňuje odraz i průhlednost a nabízí vysoce atraktivní vzhled v jakémkoli interiéru.

Nábytek se světelným efektem

Vysoké odrazové vlastnosti MIRASTAR® umožňují jeho použití jako tradičního zrcadla s možností hrát si se světlem. Pokud je světelný zdroj umístěn uvnitř skříně nebo kusu nábytku, lze dosáhnout úžasných efektů. Tato funkce platí také pro domácí spotřebiče a dvířka trouby.

Nekonečné zrcadlo

Pro nejnovější trendy v interiérovém designu nabízí MIRASTAR® dokonalé řešení pro vytvoření nekonečných zrcadel pro úžasné a jedinečné efekty. Hraje si se dvěma aspekty: zrcadlovým efektem a hloubkou, které umožňují nekonečný odraz světla.

Fasády

MIRASTAR® je vhodný pro instalaci na fasády a do oken tam, kde je žádoucí vysoká reflexe.

MIRASTAR® REFLECT

Sklo se zrcadlovým efektem s vysokou neprůhledností

Výhody

Dokonalé soukromí

Díky svým vysokým odrazovým vlastnostem a ultra nízké průhlednosti působí MIRASTAR® REFLECT jako skutečné zrcadlo: skvělý prostředek pro vizuální zvětšení prostoru. Poskytuje také vysoký stupeň soukromí při použití ve dveřích nebo dělících prvcích.

Krycí schopnost

MIRASTAR® REFLECT lze použít jako běžné zrcadlo. Vzhledem k tomu, že je téměř neprůhledné, nejsou lepidla a pásky vidět, což eliminuje potřebu krycí vrstvy, zejména u kuchyňských obkladů.

Použití

Kuchyňské obklady a obklady stěn

Při instalaci na stěnu umožňuje MIRASTAR® REFLECT zachovat vizuální propojení s celou místností a umocňuje pocit prostoru. Zvláštní pozornost je třeba věnovat kuchyňským obkladům v blízkosti horkých částí, jako jsou varné desky, kde je třeba sklo tepelně vytvrdit.

Zrcadla na nábytek, dveře skříní, do výtahů

MIRASTAR® REFLECT je nejlepší volbou pro zrcadla používaná při výrobě nábytku nebo do výtahů. Výborná krycí schopnost usnadňuje instalaci bez nutnosti neprůhledného lakování.

Dekorativní zrcadlo

Instaluje se jako dekorativní zrcadlo pro osvětlení a zvětšení prostor, Sklo MIRASTAR® REFLECT může být designovým prvkem samo o sobě. Je to nejlepší volba v místnostech s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny nebo pro vnitřní vybavení lodí.

Dveře, příčky, dělící prvky

MIRASTAR® REFLECT se vyznačuje vysokým stupněm neprůhlednosti a lze jej použít jako dělící prvek prostoru. MIRASTAR® REFLECT svým oboustranným zrcadlovým efektem zajistí vysoké soukromí z obou stran skla, díky čemuž je ideální pro koupelnové příčky. Tento způsob využití je nicméně omezen na vhodné světelné podmínky (pro více informací nás prosím kontaktujte).

Neprůhledné panely

MIRASTAR® REFLECT je ideální sklo pro neprůhledné části fasády, pro dosažení bezkonkurenčního designu budovy.

Produktová řada

MIRASTAR® & MIRASTAR® REFLECT

Tloušťky (mm) 4,5, 6, 8 a 10
Délka (mm) 6 000
Šířka (mm) 3 210

Pro jiné rozměry nás prosím kontaktujte.

Výkonnostní parametry

Tento výrobek vyhovuje požadavkům třídy A evropské normy EN1096-1 „Sklo s povlakem“:

  • Zkouška odolnosti proti oděru
  • Zkouška odolnosti vůči kyselinám
  • Zkouška odolnosti proti kondenzaci
  • Zkouška v neutrální solné mlze
Světelné charakteristiky podle EN 410* MIRASTAR® MIRASTAR® REFLECT
Propustnost světla 3 % 0.1 %
Světelná reflexe – Strana bez povlaku 55 % 55 %
Světelná reflexe – Strana s povlakem 59 % 52 %

*Optické vlastnosti se mohou po tepelném vytvrzení mírně změnit.

Zpracování

Produktová řada MIRASTAR® je navržena tak, aby umožnila různé procesy a metody zpracování skla. MIRASTAR® REFLECT nelze používat v izolačních sklech určených pro okna. Další informace naleznete v dokumentu „Pokyny pro zpracování“, který je k dispozici na adrese www.saint-gobain-glass.com nebo na vyžádaní u obchodního zástupce.

Instalace

MIRASTAR® REFLECT lze aplikovat na neprůhledné povrchy jako jakékoli jiné sklo stejných rozměrů a tloušťky. Pro snadné čištění se doporučuje umístit povlak směrem ke stěně. V interiéru musí být MIRASTAR® REFLECT instalováno s neutrálními lepidly a páskami na zrcadla.

Ve všech případech musí instalace splňovat aktuální bezpečnostní normy a předpisy.

Pro více informací nás prosím kontaktujte

Galerie

Interiérové zrcadlo Mirastar
Interiérové zrcadlo Mirastar
Zrcadlo do koupelny Saint-Gobain
Zrcadlo do koupelny Saint-Gobain
Zrcadlo jako dělící stěna
Zrcadlo jako dělící stěna

Dokumentace: MIRASTAR® & MIRASTAR REFLECT® 11/08/2022 (pdf ke stažení)

Saint-Gobain Glass
logo Saint-Gobain Glass

Saint-Gobain Glass nabízí skleněná řešení pro fasády, okna a interiéry, která jsou udržitelná a výkonná. Jsme jedničkou v Evropě a dvojkou na světě v oblasti plochého skla s 9 000 zaměstnanci v 16 zemích, které podporuje 33 výrobních linek na základní sklo.