Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Jak se šetří v Žebráku? Sledováno 16 let

Souboj s uhlím a plynem vyhrála celulóza. Majitelé domu zaplatili za 1 rok o 25 % méně za vytápění.

Jednoho dne roku 1983 si ve městě Žebrák dostavěl rodinný dům pan Zeman. Topil uhlím a spotřebu vzhledem k ceně a snadné dostupnosti v té době neřešil. Když mu kotel na uhlí dotopil, rozhodl se, že pořídí něco na inteligentnější druh paliva. Provedl přípojku plynu a zakoupil plynový kotel Protherm. Palivo sice bylo komfortnější, ale zato ceny za plyn horentnější. A jak už to tak bývá, když člověk začne platit poměrně dost peněz, začne se zajímat o spotřebu. A tak první, co ráno udělá je, že jde k plynoměru a zapíše aktuální stav. Takovouto evidenci si vede pan Zeman od roku 2001 a vzhledem k nárůstu cen energií, je to skutečně dramatické čtení.

 Před zateplením půdyPo zateplení půdy foukanou izolací Climatizer Plus
Spotřeba plynu za rok (m3)2 4001 800
Nedoplatek- 3 954 Kč 
Přeplatek za 1.rok + 7 767 Kč = úspora 25 % nákladů
Úspora za 4 roky  31 086 Kč = 5. rok topím „zadarmo“

S kunou a myšmi na půdě

Bylo to takové nepříjemné období v životě majitelů domu. Kromě rostoucích cen za energie je trápila kuna na půdě, které se dlouhodobě nemohli zbavit. Zlom nastal zhruba před osmi lety, kdy se doslechli o foukané izolaci. Je to přece jenom takové zvláštní něco někam foukat, a tak zprvu příliš nevěřili tomu, že by taková izolace mohla být nějak výrazně účinná. Ale za poptání nic nedáš, a tak se obrátili na pana Nejedlého, místního dodavatele foukané celulózové izolace Climatizer Plus. Izolace celé půdy proběhla od 8 do 11 hodin a proti konkurenční nabídce dokonce ušetřili přibližně 15 000 Kč. Manželka byla spokojená, protože aplikace proběhla nejenom rychle, ale zvenčí a bez stavebních úprav. Žádný nepořádek uvnitř ani venku. Co víc, od té doby manžele netrápí ani kuna ani myši na půdě.

Počty, které zahřejí či ochladí

Když ceny energií stoupají, pak je zcela optimálním řešením, když klesá spotřeba. Důležité ale je, aby to nebylo na úkor poklesu komfortu bydlení. Aplikace izolace Climatizer Plus dokáže nejenom snížit provozní náklady na energie, ale současně i zvýšit komfort bydlení. Technologií zafoukání se zateplí všechna místa na půdě – i ta, která nejsou vidět a kam technik nedosáhne.

Unikátní vlastnosti celulózové izolace, která dokáže naakumulovat teplo až po dobu 7 hodin, vedou k úsporám energie v zimním období na topení a v letním na klimatizaci.

Dokazují to i pečlivé záznamy pana Zemana: před zateplením spotřeboval průměrně cca 2400 m3 plynu za rok. Po zateplení je to jen do 1800 m3/rok.

Úspora nákladů na platby za vytápění o 25 % je razantní a okamžitá. Foukanou celulózovou izolaci Climatizer Plus mohu doporučit každému, protože prokazatelně funguje,“ říká pan Zeman.

Spotřeba plynu před zateplením ve výši 2395 m3/rok 2013, s nedoplatkem 3 954,59 Kč.
Spotřeba plynu před zateplením ve výši 2395 m3/rok 2013,
s nedoplatkem 3 954,59 Kč.
Spotřeba plynu po zateplení ve výši 1895 m3/ rok 2014, s přeplatkem 7767,90 Kč.
Spotřeba plynu po zateplení ve výši 1895 m3/ rok 2014,
s přeplatkem 7767,90 Kč.

Čeho, kolik, kam a za kolik

Rodinný dům má půdorysné rozměry 11 x 11 metrů, 300 mm izolace Climatizer Plus bylo zafoukáno volně na konstrukci stropu v tloušťce cca 30 cm. Spotřeba aplikované izolace byla 36,5 m3. Cena za aplikaci činila 33 000,- Kč.


CIUR a.s.
logo CIUR a.s.

CIUR a.s. je firmou, která patří v oblasti výroby kvalitních celulózových vláken z recyklovaného papíru mezi evropskou a světovou špičku. Ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem zpracovává 30 tisíc tun druhotných surovin ročně.