Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

INTERNORM - snadná úspora nákladů na vytápění

Úspora energie už dlouho není jen záležitostí příznivců ekologie. Náklady na topný olej a plyn již několik let nepřetržitě stoupají a tomuto trendu nevidíme konce. Úspora energie se vyplácí. Neboť s energeticky úspornými okny Internorm vybavenými vysoce účinnou tepelnou izolací můžete ušetřit i několik tisíc korun.

Při rekonstrukci oken je třeba dbát zejména na jejich tepelně izolační vlastnosti. Zde je důležitá tzv. hodnota Uw, která udává tepelnou izolaci okna. Čím nižší je tato hodnota, tím lépe okno izoluje. Energeticky úsporná okna s vysokou tepelnou izolací mají podstatně vyšší teplotní ochranu, než okna s dvojsklem.

U okenních systémů Internorm je vše nastaveno tak, aby byla jejich tepelná izolace maximálně účinná: okenní systém THERMO3 je například sériově dodáván s trojsklem a distančním rámečkem THERMICO a dosahuje proto již ve standardním provedení vynikající hodnoty tepelné ochrany Uw = 0,75 W/m2K (s trojsklem Ug = 0,5 je hodnota celého okna dokonce Uw = 0,69 W/m2K). Při ploše okenních skel 30 m2 v typickém rodinném domě pro jednu rodinu se tak během jedné topné sezóny ušetří až 700 litrů topného oleje - ve srovnání s obvyklými okny s dvojsklem. Vhodnou tepelnou sanací se tak vyvarujeme vysokých nákladů a dosáhneme ideálních hodnot tepelné izolace, a tím i většího komfortu bydlení.

   

Internorm-okno, s.r.o.
logo Internorm-okno, s.r.o.

InternormKoupě oken a dveří je věcí důvěry. Internorm je mezinárodní vedoucí značkou pro okna a dveře s vysokými nároky na kvalitu, design a inovaci a to již od založení. Na českém trhu jsme tu pro Vás již od roku 1997. Materiály vhodné pro ...