Po úspěchu v soutěžní přehlídce Pasivní dům roku 2018 a čtenářské anketě časopisu DŘEVO&stavby - Dřevostavba roku 2018, RD ATREA uspěla i v soutěžní anketě Nadace dřevo pro život - Dřevěná stavba roku 2019 a to s projektem RD KOLOVRATY.
V Dolním Rakousku byla udělena Cena za dřevostavby pro rok 2018; DELTA a SWAP (sdružení architektů) získali první místo v kategorii „veřejné stavby“ za kancelářskou a laboratorní budovu IFA Tulln realizovanou v maximální možné míře ze dřeva. Pro společnost DELTA a architektonické studio SWAP to nebyl první úspěch, který společně slaví. Nedávno také vyhráli obdobné ocenění v oblasti dřevostaveb za projekci a realizaci budovy Univerzity humanitních věd a přírodních zdrojů BOKU ve Vídni.
Ve většině projektů architekti řeší splnění normou požadované hodnoty tepelné izolace s důrazem na pohledovou, estetickou stránku navrhované stavby. Důležité jsou přitom nejen tloušťky obvodových zdí, ale i řešení tepelných mostů v dalších kritických částech konstrukce – třeba na balkonech a lodžiích.
Tento rok se bude vyhlašovat laureát Ceny VISIO již po osmé. Cena VISIO je cenou slovenského časopisu EUROSTAV a jedná se o cenu za nejvýraznější čin v oblasti udržitelné architektury a výstavby. Jednou ze tří nominovaných staveb je administrativní budova tuzemské společnosti Ekom v Piešťanech, jejíž autorem je společnost DELTA.
Požitek z živého ohně je v dnešní době symbolem pohody a relaxace, navíc topení dřevem je ekologické a líbivé. Čím dál více je v dnešní době v oblibě maximální využití tepelného zdroje pro vytopení celého domu, a to především v dnes velmi rozšířených pasivních domech. Často je v tomto případě vítaná chytrá automatická regulace hoření, která optimalizuje celý proces hoření.
Podle dodavatelů energií není letošní zdražování plynu, vody a elektřiny ani zdaleka poslední a v budoucnu je tak možné očekávat další zvyšování cen. Na českém trhu však již existují inovativní systémy, které zajišťují nejen optimální hospodaření se všemi přírodními zdroji a energiemi, ale také úplnou soběstačnost a nezávislost na technické infrastruktuře.
Zvykli jsme si dopřát si ve svém bytě tepelné pohody. Co to je? Životní funkce a pochody u člověka jsou omezeny na velmi úzký rozsah teplot. Je známo, že tepelný komfort člověka je dán teplotou vzduchu, ale svůj vliv mají také teplota stěn a okolních předmětů. Rozhodujícím faktorem však zůstává teplota. A udržet teplotu v poměrně úzkém rozmezí 20 až 23 stupňů Celsia po celý rok není vždy jednoduché a již vůbec ne levné.
Za poslední roky mnoho stavebníků v průběhu sezóny narazilo na nedostatek stavebního materiálu na trhu. Výrobci navýšili produkci stavebních materiálů, avšak růst poptávky je natolik vysoký, že se stále tyto problémy mohou opakovat. Pokud se chystáte stavět či rekonstruovat své bydlení, je na čase objednat materiál již nyní!
Na 13 tisících metrech roste na ulici Svatopetrské unikátní areál s ekologickými a úspornými technologiemi. Nájemníci zde naleznou kanceláře, sklady, prostory pro lehkou výrobu, vývojové a inovační centrum, obchody i byty. Projekt společnosti Top-in.cz vznikl ve spolupráci s brněnskou Nadací Veronica.
Recenzovaný Příklad ověření spolehlivosti existujícího železobetonového prvku navazuje na předchozí článek autora „Nový evropský dokument pro hodnocení existujících konstrukcí“. Ilustrativní příklad ověření jednoduchého železobetonového prvku se opírá o připravovaný evropský dokument (technickou specifikaci TS [2]) a platné Eurokódy ČSN EN 1990 [7] a ČSN EN 1991-1-1 [9]. Příklad doplňuje předchozí článek, je usnadnit očekávané uvedení připravovaného evropského dokumentu do soustavy národních norem pro hodnocení existujících konstrukcí.