Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ako správne navrhnúť skladbu šikmej strechy?

Datum: 30.4.2019 01:52  |  Organizace: Kingspan Izolace  |  Firemní zpráva

Spoločnosť Kingspan Izolácie srdečne pozýva všetkých záujemcov na webinár, kde podrobne preberieme inovatívne riešenie ako správne navrhnúť a realizovať skladbu šikmej strechy s medzikrokvovou izoláciou nad obytným podkrovím.

Kingspan Izolace
Business Center Rokytka
190 00 Praha 9

tel.:266 711 583
e-mail:
web:www.kingspan.com
Porovnanie použitia minerálnej vlny a riešenie pomocou produktov Kooltherm®  K12 a Kooltherm®  K17
Porovnanie použitia minerálnej vlny a riešenie pomocou produktov Kooltherm® K12 a Kooltherm® K17

Viac priestoru a viac svetla v interiéri

​Kingspan Kooltherm® ponúka použitie inovatívnych tepelných izolantov v skladbe:

  • ​Kingspan Kooltherm® ponúka použitie inovatívnych tepelných izolantov v skladbe:
  • Kingspan Kooltherm® K12 Rámová doska v hrúbke 140 mm medzi krokvy, sádrokartónový rošt z tenkostenných oceľových profilov UD a CD vyplnený inštaláciami TZB a minerálnou vlnou v hrúbke 50 mm
  • systémová doska Kingspan Kooltherm® K17 Interiérová doska v hrúbke 20 mm izolant + 12,5 mm SDK doska aplikovaná na rošt mechanickým kotvením pomocou SDK skrutiek.

Toto inovatívne riešenie skladby šikmého strešného plášťa spĺňa požiadavky na optimálne využitie priestoru, tepelnotechnickú pohodu a požiarnu bezpečnosť a to pri znížení hrúbky celej skladby plášťa, v porovnaní so zateplením z minerálnej vlny , o cca 150 mm v priereze a cca 100 mm pri priemete do pôdorysu podkrovnej miestnosti. Skladba je plne funkčná a jej aplikácie je veľmi jednoduchá. A aké ďalšie výhody systém prináša v podobe tenkého strešného plášťa?

Webinár: Ako správne navrhnúť skladbu šikmej strechy

  • 10.5.2019 od 10:00 do 11:00
  • Live Stream zadarmo

Prihlásiť sa na webinár

viac informácií o systémovom riešení pre šikmé strechy

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

© cherokee4 - Fotolia.com

Nová směrnice pro navrhování ochrany staveb před vodou

25.4.2019 | Ing. Luboš Káně, Ph.D., technický ředitel DEK a.s. Praha, předseda České Hydroizolační společnosti ČSSI
Článek informuje o jedné ze směrnic vydávaných Českou hydroizolační společností Českého svazu stavebních inženýrů (ČHIS). Směrnice ČHIS 01 obsahuje zásady správného návrhu spolehlivé ochrany staveb před nežádoucím působením vody a vlhkosti a doporučenou metodiku pro navrhování a posuzování hydroizolačních konstrukcí podle spolehlivosti.

Využití vakuových izolací při sanacích problematických detailů stavebních konstrukcí

11.3.2019 | Ing. Vítězslav Novák, doc. Ing. Jiří Zach, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců, Ing. Jan Plachý, Ph.D., Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Katedra stavebnictví
Při výstavbě i rekonstrukci se velmi často setkáváme z tepelnětechnického hlediska s problematickými detaily. Při řešení těchto detailů jsme velmi často limitováni maximální možnou tloušťkou tepelné izolace. V těchto detailech se nabízí využití tzv. superizolačních materiálů, tedy materiálů, které dosahují velmi nízkých hodnot součinitele tepelné vodivosti. Příspěvek je zaměřen na využití těchto superizolačních materiálů při sanaci tepelných mostů vznikajících v oblasti ostění výplní otvorů.

Bohumínský ROCKWOOL přispívá ke zlepšení kvality ovzduší v regionu

28.2.2019 | Ing. Halina Kučerová
Na podzim loňského roku spustil výrobce tepelných izolací zkušební provoz recyklační linky pro zpětné využití kamenné vlny. Díky tomu projede městem o 1 800 kamiónů méně. A hned v lednu letošního roku uzavřel ROCKWOOL s Moravskoslezským krajem dobrovolnou dohodu, která přispěje k dalšímu zlepšení kvality ovzduší v regionu.

Chytrá fasáda ze židlí

6.2.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Proměna bývalého nezajímavého autosalonu v showroom kancelářského nábytku a sídlo společnosti, s osobitým a ojedinělým vzhledem, byla vytvořena z více než devíti set černých plastových sedáků. Fasáda působí jako abstraktní poutač a nápaditě evokuje náplň showroomu. Autoři po právu obdrželi dvě prestižní ocenění.

Vocelovka přivítá klempíře z Česka i Slovenska. Už po pětadvacáté

13.1.2019 | Mgr. Václav Kodým
Ve spolupráci s největším českým výrobcem titanzinkových krytin, společností Rheinzink, pořádá Vocelovka i letos v lednu dva turnusy týdenních klempířských seminářů.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Izolace střechy fasády

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila