Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nedostatek izolačních materiálů na trhu vyřeší Chytrá pěna

Datum: 19.9.2018 4:43  |  Organizace: Chytrá pěna - stříkaná pěnová izolace  |  Firemní zpráva

Trh s izolačními materiály se potýká s dlouhodobým nedostatkem a zdražováním minerální vaty. V současné době se však řeší i problém s polystyrenem, který se nedostatečně recykluje a zamořuje planetu.

Chytrá pěna - stříkaná pěnová izolace
Dělnická 397/39
624 00 Brno

tel.:+420 735 700 770
e-mail:
web:www.chytrapena.cz

Nedostatek izolačních materiálů na trhu vyřeší Chytrá pěna

Trh s izolačními materiály se potýká s dlouhodobým nedostatkem a zdražováním minerální vaty. V současné době se však řeší i problém s polystyrenem, který se nedostatečně recykluje a zamořuje planetu. Řešením je izolace polyuretanovou pěnou.

Polystyren patří mezi nejpopulárnější materiály pro zateplení našich domovů. Není proto divu, že jsme ve spotřebě polystyrenu jedničkou v Evropě. Podle nové legislativy EU se toto musí do roku 2030 změnit a nerecyklovatelné plasty již nebude možné používat.

PUR pěny je dostatek

Problém je i s dalším izolačním materiálem, minerální vatou, které je dlouhodobě v ČR i Evropě nedostatek a její cena se neustále zvyšuje. Oba problémy řeší izolace polyuretanovou pěnou, které je dostatek, je recyklovatelná a poskytuje rovnoměrnou a odolnou izolační vrstvu i v těžko přístupných místech.

Polyuretanovou pěnu si můžete nechat aplikovat od firmy Chytrá pěna do týdne od podepsání smlouvy a pak už si jen užívat investice, která se vám do 3-5 letech vrátí na úsporách do zateplení.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Využití vakuových izolací při sanacích problematických detailů stavebních konstrukcí

11.3.2019 | Ing. Vítězslav Novák, doc. Ing. Jiří Zach, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců, Ing. Jan Plachý, Ph.D., Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Katedra stavebnictví
Při výstavbě i rekonstrukci se velmi často setkáváme z tepelnětechnického hlediska s problematickými detaily. Při řešení těchto detailů jsme velmi často limitováni maximální možnou tloušťkou tepelné izolace. V těchto detailech se nabízí využití tzv. superizolačních materiálů, tedy materiálů, které dosahují velmi nízkých hodnot součinitele tepelné vodivosti. Příspěvek je zaměřen na využití těchto superizolačních materiálů při sanaci tepelných mostů vznikajících v oblasti ostění výplní otvorů.

Bohumínský ROCKWOOL přispívá ke zlepšení kvality ovzduší v regionu

28.2.2019 | Ing. Halina Kučerová
Na podzim loňského roku spustil výrobce tepelných izolací zkušební provoz recyklační linky pro zpětné využití kamenné vlny. Díky tomu projede městem o 1 800 kamiónů méně. A hned v lednu letošního roku uzavřel ROCKWOOL s Moravskoslezským krajem dobrovolnou dohodu, která přispěje k dalšímu zlepšení kvality ovzduší v regionu.

Chytrá fasáda ze židlí

6.2.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Proměna bývalého nezajímavého autosalonu v showroom kancelářského nábytku a sídlo společnosti, s osobitým a ojedinělým vzhledem, byla vytvořena z více než devíti set černých plastových sedáků. Fasáda působí jako abstraktní poutač a nápaditě evokuje náplň showroomu. Autoři po právu obdrželi dvě prestižní ocenění.

Vocelovka přivítá klempíře z Česka i Slovenska. Už po pětadvacáté

13.1.2019 | Mgr. Václav Kodým
Ve spolupráci s největším českým výrobcem titanzinkových krytin, společností Rheinzink, pořádá Vocelovka i letos v lednu dva turnusy týdenních klempířských seminářů.

Střešní světlíky – analýzy hydroizolačních poruch

27.12.2018 | Ing. Petr Kapička, A.W.A.L., expertní a projekční kancelář
Prosklené konstrukce ve střešních konstrukcích mají specifické nároky na provedení pro zajištění vodotěsné funkce střešního pláště, do kterého jsou vsazeny. Opomenutí či nedodržení těchto pravidel vede ke snížení až ztrátě vodotěsné funkce a zátokům do interiéru. Tento příspěvek se věnuje analýzám poruch střešních světlíků.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Izolace střechy fasády

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila