Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

O novinky prezentované na stánku Schüco byl na veletrhu BAU 2013 rekordní zájem

Představen byl unikání koncept parametrické 3D fasády i nová systémová řešení pro inteligentní a environmentální výstavbu.

Letošní ročník mezinárodního stavebního veletrhu BAU, který se v týdnu od 14. ledna 2013 uskutečnil v Mnichově, měl pro německou firmu Schüco International KG, lídra v oblasti opláštění budov, nebývalý význam. Rekordní návštěvnost stánku Schüco podpořilo více než deset tisíc zájemců o novinky v sortimentu fasádních, okenních a dveřních profilů.

Motto firmy „People – Nature – Technology“ zaštítilo prezentaci čtyř hlavních témat. Jedním z nejvýznamnějších bylo představení prototypu 3D parametrické fasády „Schüco Parametric Facade Concept“, ta nabízí nové, kreativní možnosti v architektuře, a to cestou nevázanosti, využití prostoru a tvarů, diferenciace. Zbývající tři témata „Simply Smart“, „Energy-Efficient Modernization“ a „Intelligent Functionality“ pak poukázala na dlouhodobý trend, kterým se inovované systémy Schüco ubírají. Základním a sjednocujícím principem jsou ekonomicky a energeticky výhodná řešení se zjednodušenými a automatizovanými procesy plánování, výroby a instalace.

Interaktivní stánek Schüco s bohatým informačním zázemím upozornil na kreativní designové a konstrukční inovace s potenciálem využití v komerční i soukromé výstavbě, u nových i modernizovaných projektů. Svůj prostor na stánku dostal například fasádní systém Schüco ERC 50, který umožňuje modernizaci fasády objektu bez přerušení provozu. Díky významným energeticko-ekonomickým úsporám získal systém ERC 50 v rámci doprovodného programu oceňování novinek na veletrhu BAU obdiv u odborné poroty architektonických magazínů AIT a xia (ocenění Innovation Award Architecture and Building), která firmě Schüco za tento důmyslný systém udělila prvenství v kategorii Energy 2.0. Na slavnostním ceremoniálu pak porota vyzdvihla také koncept již zmiňované parametrické fasády, kterou označila za průkopnický systém pro do budoucna orientovanou architekturu. Další ocenění přišlo z Institutu pro pasivní domy (Passive House Institute) se sídlem v Darmstadtu. V pátek 18. ledna 2013 byl certifikát potvrzující vhodnost systému pro pasivní výstavbu udělen fasádnímu systému Schüco FW 50+.SI Green. Doslova ekologický profil se pyšní konstrukcí s využitím materiálů z obnovitelných zdrojů, a to při zachování vynikajících hodnot tepelné izolace. Mezi významné novinky v segmentu fasád patří také technologie Schüco LightSkin powered by Zumtobel – efektní designové LED osvětlení, které se skrytě integruje do okenních rámů či dalších systémových prvků fasády Schüco.

Téma „SimplySmart Technologies“ odhalilo nový koncept kování AvanTec s možností otevření okenního křídla až do úhlu 180°. Kompletně skryté kování AvanTec SimplySmart přináší i zjednodušený a flexibilní proces výroby a instalace. Z pohledu trvale udržitelné a environmentální výstavby lze upozornit na zcela nově představené vysoce tepelně izolované blokové okno Schüco AWS 90 BS.SI+ (splňuje požadavky pasivní výstavby). Své místo na trhu si jistě i nadále udrží standardní okenní profil AWS 75.SI+ s vylepšenou tepelnou izolací jádra, který je nově kompatibilní se „SimplySmart“ kováním. Alespoň za zmínku stojí také nový stínicí systém Schüco CAB (Concealed Active Blind), toto vůči větru vysoce stabilní a uživatelsky adaptabilní zastínění je vhodné pro integraci do fasádních systémů Schüco FW 50+ a FW 60+. Oblast automatizace a inteligentní výstavby byla podpořena například prezentací inovovaného systému pro ochranu vstupu a zabezpečení únikových cest Schüco Door Control System nebo bezdrátovým systémem pro automatizované ovládání objektů Schüco Wireless Control System.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.


Schüco International KG
logo Schüco International KG

Společnost Schüco International KG nabízí systémy pro okna, dveře a fasády, které splňují vysoké požadavky na design, komfort a bezpečnost. Zároveň díky energetické efektivitě redukují emise CO2 a přispívají tak k šetření přírodních zdrojů.