Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zateplení bez rizik a pro zdravé klima

Datum: 2.3.2018  |  Organizace: Xella CZ, s.r.o.  |  Firemní článek

Trh stavebních materiálů nabízí bezpočet řešení a stejně tolik rizik. Investoři požadují co nejúspornější provoz domu a stejný trend vládne i v současných tepelně-technických normách. Novostavba domu z okolí Plzně ukazuje jedno z možných řešení zdravého domu s nízkými provozními náklady. Stavební firma, která stojí za realizací, se při volbě materiálu řídila myšlenkou, že volba kvalitních materiálů se z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí.

Xella CZ, s.r.o.
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

tel.:547 101 124, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail:
web:www.ytong.cz

Obvodové zdivo a příčky jsou ze systému Ytong. S jeho výhodami měla provádějící firma již řadu zkušeností a oblíbila si jej pro jeho snadnou opracovatelnost a dobré tepelněizolační vlastnosti. Protože majitelé domu chtěli provozní náklady dostat na minimum, projektant se rozhodl pro zateplovací systém od stejného výrobce. „Investora jsme seznámili s návratností investice při použití těchto materiálů a rozhodl se pro řešení, které se v dlouhodobém horizontu vyplatí. Součástí tohoto řešení byl i návrh tepelného čerpadla a v souvislosti s tím tepelných ztrát. K jejich minimalizaci právě přispělo použití Ytongu v kombinaci se stejnorodým materiálem, zateplením Multipor. Odpadl výpočet měření rosného bodu, který je nutný při použití v kombinaci dvou materiálů. Například zdiva a polystyrenu nebo vaty. Velmi důležité je, že Multipor zachoval prodyšnost domu, čímž podstatně přispěl ke zdravému klima v domě bez plísní,“ říká majitel stavební firmy Zscherp Holzprodukt pan Bedřich Zscherp.

Oproti polystyrenovému zateplení je výhodou Multiporu zejména tvarová stálost. Materiál je paropropustný a přispívá tak ke zdravému klimatu v budově. Neusazují se v něm plísně a ani škůdci, například sršni, ptáci nebo kuny. Důležité je také to, že je nehořlavý. Kdokoliv viděl fotografie po požáru domu s polystyrenovým zateplením, toto hledisko zváží. Pokud dojde k povodním a materiál je vystaven vodě, po vysušení se obnoví jeho původní tepelněizolační vlastnosti.

Díky tomu, že je ze stejného materiálu jako Ytong, jsou tyto dva materiály plně kompatibilní a vzájemně podporují své tepelněizolační vlastnosti. Navíc toto systémové řešení má plnou podporu výrobce, který garantuje kvalitní výsledek.
 

Datum: 2.3.2018
Organizace: Xella CZ, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích