Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Extenzivní řešení zelených střech

Téma zelených střech dávno překročilo hranice odborné veřejnosti, říká v rozhovoru Štěpán Lášek ze společnosti Knauf Insulation a představuje výhody řešení a systém zelených střech obsahující i hydroakumulační a vegetační vrstvu.

Po spuštění videa se přehraje příslušný rozhovor

Zelená střecha je řešení, které prodlouží funkci ploché střechy a zejména umožňují její využití pro zadržování dešťové vody a pro eliminaci letního přehřívání konstrukce. Systém Knauf Insulation obsahuje hydrofilní desku z minerálních vláken, která plní funkci hydroakumulační a částečně funkci substrátu. Pod touto vrstvou se nachází drenážní a akumulační vrstva z profilované fólie a dále již klasické souvrství střechy s hydroizolační vrstvou odolnou proti prorůstání kořínků, tepelnou izolací a dalšími vrstvami.

Samotnou vegetaci tvoří rozchodníky, čili suchomilné tlustolisté skalničky – trvalky, které jsou předpěstovány na kokosové rohoži, která se rozbalí na střeše jako koberec. Vegetace nepotřebuje žádnou zálivku ani sekání. Hmotnost celého suchého souvrství je asi 20 kg/m2.

Další podrobnosti a zajímavosti naleznete v rozhovoru.

Zaujal vás rozhovor?

Podívejte se na další videa redakcí TZB-info a ESTAV.cz z veletrhu Aquatherm 2020, nebo na videa na našem Youtube kanálu.

 
 
Reklama