Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Velká rekonstrukce takřka stoleté avantgardní památky

Největší rekonstrukce od výstavby čeká památkově chráněnou budovu Střední strojní průmyslové školy v Mladé Boleslavi. Další etapa projektu dospěla do svého finále.

Projekt týmu společnosti Energy Benefit Centre a.s. obdržel stavební povolení na stavební úpravy a udržovací práce. Tím byla završena další část v projektu stavebních úprav a snížení energetické náročnosti u takřka 100 let staré budovy školy.

Extravagantní škola

Ikonické dílo meziválečného období reprezentuje extravagantní expresionistickou architekturu. Vzniklo v letech 1922–1926 dle návrhu jednoho z nejkontroverznějších českých architektů Jiřího Krohy. I když byl Kroha ve své době kritizován za přebujelost forem a přílišnou uměleckost, budova se záhy stala jednou z dominant města.

Velká rekonstrukce

Architekti a projektanti z Energy Benefit Centre a.s. navrhli úpravy, které se dotknou zdroje vytápění, zateplení vybraných částí budovy a instalace vzduchotechniky, která zlepší vlhkostní parametry v suterénu budovy.
Nutná bude sanace poškozených částí zdiva a citlivá repase či výměna takřka století starých oken. Značná část nákladů ve výši 122,8 mil. Kč bez DPH má být uhrazena z Operačního programu životní prostředí v rámci programu na snížení energetické náročnosti budov.

Šance být u toho

Projekt zdárně pokračuje a tým Energy Benefit Centre a.s. má před sebou další výzvy. Společnost také otevřela nové pracovní pozice pro profesionály i absolventy, kteří se chtějí podílet na projektech.

 
 
Reklama