Budova někdejší slavné sklárny v Jihlavě – Antonínově Dolu jde do prodeje

Datum: 16.3.2017 9:36  |  Organizace: NAXOS, a.s., Praha  |  Firemní zpráva

Více než stosedmdesátiletou historii má sklářská výroba v Jihlavě-Antonínově Dolu. V tamní bývalé továrně Skláren Bohemia se vyrábělo ještě před deseti lety.

Areál bývalé sklárny v Jihlavě – Antonínově Dolu
Areál bývalé sklárny v Jihlavě – Antonínově Dolu

Nyní jde tento průmyslový areál, v současnosti Jihlava Business Park s vlastními pozemky o rozloze téměř 98 000 metrů čtverečních, do prodeje. Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech společnost Naxos, která se specializuje na větší komerční nemovitosti. Doporučená kupní cena je 32 680 000 korun. První kolo výběrového řízení končí 26. dubna. Podle zástupců Naxosu se už objevili první zájemci o tento největší v současnosti prodávaný průmyslový areál v kraji Vysočina.

Většina budov jihlavského areálu se postavila v 70. a 80. letech minulého století. „Tento areál je atraktivní především díky své poloze hned u dálnice D1 na polovině cesty z Prahy do Brna. Jednou z možností jeho dalšího využití je po případné demolici současných budov tu postavit budovy moderní a tak vybudovat prvotřídní areál,“ říká Petr Vácha z Naxosu, který má prodej na starosti. Někdejší sklárna vynáší podle jeho slov ročně na nájmech 4,4 milionu korun. „Areál je pronajatý zhruba ze 60 procent. Je tu tedy možnost tento výnos ještě podstatně zvýšit. Představuje tak zajímavou návratnost investice, ale může být vhodný i pro investora, který by do něj umístil svůj provoz,“ dodává Petr Vácha.

Sklárnu založil v Antonínově Dole v roce 1845 bavorský podnikatel Karl Anton Ascherl. Později ji získal známý český výrobce Sklárny Bohemia. V době, kdy se jihlavskému závodu nejvíce dařilo, tu pracovalo téměř 1200 lidí. V roce 2007 tu ale sklárny ukončily provoz. A z někdejší továrny se pak stal Jihlava Business Park, který nyní využívají různé firmy k výrobě, skladování i administrativě.

Naxos v současné době také prodává ve výběrovém řízení výrobně-průmyslový areál v Českém Brodě na Kolínsku. „Velkým lákadlem v tomto prodeji je mimo jiné i dvoulodní výrobní hala o užitné ploše zhruba 5 tisíc metrů čtverečních. K jeho výhodám patří i výborná dopravní dostupnost – areál se nachází v blízkosti dálnice D11 Praha – Hradec Králové. Výběrové řízení končí 29. března, nejzazší termín pro přihlášení a složení kauce je 27. března,“ uvádí Michal Skuhra z Naxosu, který má prodej na starosti. A dodává, že doporučená kupní cena je 13 280 000 korun.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Rekonstrukce historického objektu radnice v Kardašově Řečici

25.3.2018 | ing. arch. Pavel Šmelhaus, Ing. arch. Jakub Žiška
Klasicistní budova radnice a knihovny v Kardašově Řečici je příkladem dokonalé rekonstrukce téměř dvě stě let staré stavby. Díky správně řešenému projektu se proměnila na moderní, uživatelsky komfortní a energeticky úspornou budovu. Proto také získala zvláštní cenu poroty Stavby roku 2017. Zaujalo především efektivní řešení vnitřních dispozic s využitím celé řady zajímavých technických i designových detailů, které se podařilo umístit jen s minimálními změnami exteriéru. Budova si tak zachovala svůj původní vzhled i genius loci.

Hodnocení panelové soustavy PS 61 v Plzni

12.3.2018 | Ing. Luděk Vejvara, Ph.D., Západočeská univerzita v Plzni, katedra mechaniky
Článek představuje popis a zhodnocení technického řešení panelové soustavy PS 61, která byla používána od roku 1961 do roku 1967 v západních Čechách. V současné době jsou objekty užívány jako bytové domy a je třeba provést jejich pečlivou rekonstrukci. Je třeba prověřit stávající příčky, omezit další zatížení stropů a vše řešit pouze po důkladném rozboru statikem.
© Fotolia.com

Rekonstrukce větracího systému bytového domu

5.3.2018 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí
Současný trend snižování spotřeby energie vede k řešením, která jsou z hlediska zajištění zdravého vnitřního prostředí v obytných budovách nedostatečná. Jedná se zejména o masivní zateplování a výměnu oken, při současném zachování systému větrání, který se stává často nefunkčním. Článek se zabývá konkrétními příklady řešení nuceného větrání s vyčíslením nákladů na realizaci a následný provoz.
© Fotolia.com

Montáž a přejímka teplovodních otopných soustav

26.2.2018 | Ing. Karel Mrázek
Při rekonstrukci soustav TZB je nutné respektovat prováděcí předpisy, které vymezují rámec ověřených technických postupů. V řadě příkladů praxe ukazuje na absenci těchto skutečností. Článek se zabývá výtahem z prováděcích norem a doporučením pro postup montáže a přejímky otopných soustav. Je určen nejen pro montážní firmy, ale i investory a správce, kteří provedené dílo přejímají a následně užívají.

Dotace na energetické úspory v bytových domech mimo území Prahy III

23.2.2018 | redakce
Od 2. února je možné podávat žádosti o dotace na zateplování, výměnu neekologických zdrojů tepla a pořízení nových zdrojů energie pro bytové domy mimo území hlavního města v rámci nové výzvy programu IROP. Vyhlášena byla výzva č. 78 s označením Energetické úspory v bytových domech III. Ukončena bude 29. 11. 2019.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco