Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Designové kliky COBRA Q získaly ocenění RED DOT AWARD 2019

Datum: 11.4.2019  |  Organizace: COBRA spol. s r.o.  |  Firemní článek

Ultima, Spectra a Infinity – tři prémiové modely – tři nejprestižnější designová ocenění Red Dot design award pro rok 2019. Jedinečný design a příkladná kvalita každého modelu přinesly společnosti Cobra nevídaný úspěch – v letošním ročníku světové designové soutěže Red Dot Award dosáhl na prestižní ocenění každý ze tří přihlášených modelů.

COBRA spol. s r.o.
Jeremiášova 2633
15500 Praha 13

tel.:+420 235 003 107
e-mail:
web:www.matekliku.cz

Dosažením pomyslné nejvyšší mety designového světa vrcholí dvouletá spolupráce největšího českého dodavatele dveřních kování Cobra a designéra Petra Novague na vývoji prémiových dveřních kování. Během dvou let se podařilo vyvinout trojici designových klik, které významně překonávají standardy obvyklé i na náročném trhu prémiových dveřních kování a bytových doplňků.


Co si o Red Dot Award myslí designér Petr Novague? „Jsem toho názoru, že design je klíčová vlastnost produktu. Funkčnost a kvalitu beru v našem případě jako samozřejmost, náskok a odlišnost od konkurence výrobku dodá design. Prestižní Red Dot Award je tak pro Cobru nejlepší cesta, jak si ověřit svoji pozici vůči domácí i světové konkurenci.

Poznávacím znamením trojice klik Cobra Q je dokonalá ergonomie a příjemný povrch. Jsou vyrobeny z jediného kusu prémiové slitiny, zaručující dostatečnou tvrdost a odolnost.


Minimalistické tvary předurčují kliky do moderních či stylových interiérů, kde mohou podtrhnout dojem kvality a luxusu. Letošní varianta s matným černým povrchem navíc vychází vstříc nejmodernějším interiérovým trendům upřednostňujícím tmavší barvy.

Na úspěchu Cobra Q mě těší fakt, že ačkoliv jsou kliky odlišné a přinášejí rozdílný haptický zážitek, všechny tři dosáhly na tak prestižní ocenění,“ říká Petr Novague. „Odborná porota se soustředí nejen na estetickou kvalitu, ale i na funkčnost výrobků. Ergonomie byla v našem případě zásadní, především u modelu Spectra je skutečně inovativní.


Dveřní kování Cobra Q potvrzuje, že klika nemusí být jen pouhým funkčním prvkem domácnosti. Může podtrhnout styl i barevné tóny interiéru.

A kdo je typickým zákazníkem? „Nová kolekce míří na zákazníky, kterým není lhostejné, v čem bydlí,“ potvrzuje Kristina Boda, ředitelka společnosti COBRA. „Nemají potřebu ohromovat extravagancí, spíše vyznávají eleganci, moderní jednoduchost a hlavně – vědí, že krása je v detailu.

Oceňované dveřní kování Cobra Q uvidíte nejen u nás na showroomu, ale i v prodejnách našich renomovaných distribučních partnerů,“ říká Kristina Boda. „Je možné, že teprve samotný dotyk s klikou vám umožní pochopit krásu a užitné vlastnosti kolekce Cobra Q.


Více o dveřním kování Cobra Q i kompletní produktovou nabídku výrobků společnosti Cobra je možné nalézt na www.matekliku.cz.

 

Datum: 11.4.2019
Organizace: COBRA spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích