Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Nejnovější trend designu dveřního kování? Oblé tvary a černá barva…

Trendy zařizování interiérů se mění stejně jako design módy nebo automobilů. Hnacím motorem vývoje v interiéru jsou jednoznačně inovace v materiálech, designu a barvách. Ruku v ruce s tím se mění požadavky zákazníků na zařízení nových či rekonstruovaných interiérů.

Nejnovějším trendem interiérového designu je nepochybně použití výrazných barevných prvků - solitérních kousků nábytku, rámů obrazů nebo třeba závěsů. U mnoha z nich je nyní žádaná tmavá nebo přímo černá barva. Pro čalouněný nábytek se k tomuto stylu v současnosti hodí použití červené, sytě fialové, tmavě zelené nebo žluté barvy, která zvýrazní celkový dojem.

Opravdu pečliví stavitelé a bytoví designéři se pochopitelně soustředí i na skutečný detail – správnou volbou okenního nebo dveřního kování je možné podtrhnout charakter celé domácnosti. Je dobré si uvědomit, že dveřní kování zpravidla „přežije“ většinu vybavení každého domu, jeho vzhled a funkčnost jsou tedy opravdu zásadní.

Samozřejmě je v případě dveřního kování prvořadá ergonomie a životnost. Přesto i v segmentu designových klik vidíme řadu příležitostí, jak využít i respektovat nejnovější trendy bytového designu. „Designový trend je jasný – posun od strohých hranatých tvarů k oblým křivkám, zlepšené ergonomii a použití černé barvy,“ říká Kristina Boda, marketingová ředitelka největšího českého dodavatele dveřního kování společnosti Cobra. „Černá barva dodává prostoru nadčasovost a pocit luxusu,“ dodává.

Dveřní kování Cobra Q, špička evropského designu – COBRA, Ultima, Spectra, Infinity, designová klika, dveřní kování
Dveřní kování Cobra Q, špička evropského designu – COBRA, Ultima, Spectra, Infinity, designová klika, dveřní kování

Společnost Cobra, která již 27 let na českém trhu nabízí různé druhy kování a klik pečlive sleduje vývojové designové trendy a ruku v ruce s tím připravuje i své kolekce. Detailně se zaměřuje nejen na samotný design a barvu výrobků, ale nabízí klientům i výrobky z rozličných materiálů – nerez, hliník, mosaz a kombinace plast-kov a sklo.

Cobra Q Spectra – luxusní dveřní kování v černém provedení – Cobra, Spectra, designová klika, dveřní kování
Cobra Q Spectra – luxusní dveřní kování v černém provedení – Cobra, Spectra, designová klika, dveřní kování

Skutečně luxusní kliky nejsou prvoplánově módní nebo extravagantní, naopak působí nadčasově a seriózně. Od pohledu jsou spolehlivé a trvalé,“ říká Kristina Boda.

Letošní kolekce dveřního kování obsahuje fantastickou designovou řadu Q, oceněnou na prestižních designových soutěžích. Právě kolekce Cobra Q je nabízena i v moderní černé barvě, kterou jistě upřednostní majitelé moderních a designových bytů a domů.

Příklon k oblým tvarům i moderním barevným kombinacím potvrzuje i kolekce Convex. Prémiové kliky Cobra Convex jsou oblíbené nejen díky nadčasovému designu, ale i užitným vlastnostem. Jejich antibakteriální povrch se osvědčuje nejen ve veřejných prostorách, ale i v domácnostech se zvýšenými nároky na hygienu.

Prémiové dveřní kování Convex s antibakteriálním povrchem – COBRA, CONVEX, antibakteriální povrch, dveřní kování
Prémiové dveřní kování Convex s antibakteriálním povrchem – COBRA, CONVEX, antibakteriální povrch, dveřní kování

Jsme největším českým dodavatelem dveřního kování, proto musíme být schopní uspokojit každého klienta,“ říká obchodní ředitel společnosti Cobra Petr Ondráček. „Přestože segment dveřního kování nepodléhá módním trendům nějak dramaticky, změny v designech klik jsou viditelné a my rádi zařazujeme do naší nabídky i novinky, které uspokojí i designově nejnáročnější klienty,“ dodává.

Zařizování interiéru domu, bytu, kancelářských prostor, obchodu či restaurace je logicky věcí celkového designového pojetí, stylu budoucích obyvatel. U developerských projektů nebo komerčních prostor je výběr dveřního kování věcí architekta nebo stavitele, ale tam, kde si klient vybírá sám, je právě široká nabídka kování a klik výhodou, která umožní vybavit a sladit daný prostor do nejmenšího detailu.

Cobra – největší český dodavatel dveřního kování – COBRA, dveřní kování, klika
Cobra – největší český dodavatel dveřního kování – COBRA, dveřní kování, klika

Kompletní produktovou nabídku výrobků společnosti Cobra je možné nalézt na stránkách Cobra.


COBRA spol. s r.o.
logo COBRA spol. s r.o.

COBRA je největším dodavatelem dveřního kování v ČR. Již od roku 1991 nabízí nejširší nabídku dveřního a okenního kování - interiérové i venkovní, designové, bezpečnostní i jednoduché stavební. Její úspěch byl vždy postaven na kvalitních materiálech, ...